21 вересня розпочалися російські військові навчання «Кавказ-2020». В окупованому Криму армія РФ привела в бойову активність свої винищувачі.

Як повідомляє пресслужба Міністерства оборони РФ, «екіпажі винищувачів Су-27 і Су-30СМ Південного військового округу заступили на бойове чергування». Вони розташуються у Краснодарському та Ставропольському краях, Ростовській області та окупованому Криму.

Що таке «Кавказ-2020»?

«Кавказ-2020» — це «стратегічні масштабні навчання», які відбудуться на півдні Росії з 21 по 26 вересня 2020 року. Навчання триватимуть на внутрішніх полігонах країни, а також в акваторіях Чорного та Каспійського морів.

Росія запросила приєднатися до «Кавказ-2020» Вірменію, Білорусь, Китай, М’янму та Пакистан. Представники ще кількох азійських країн мають узяти участь як «спостерігачі».

Загалом до навчань мають приєднатися близько 80 тисяч людей, 250 танків, майже 450 бойових машин піхоти і майже 200 артилерійських систем.

Чи є загроза Україні?

«Росія має можливість зараз посилити все це. Більш того, вони відпрацювали на попередніх навчаннях «Кавказ» розгортання угруповання понад 200 тисяч осіб. Для того, щоб почати повномасштабні дії проти України, потрібно від 240 тисяч і більше», — ще в липні 2020 року казав генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Ексаналітик ЦРУ та Держдепартаменту США Пол Ґобл повідомляв, що Росія хоче замаскувати свою нову агресію під приводом нестачі води в Криму.

Після окупації Криму у 2014 році Росія часто проводить там військові навчання. Україна та міжнародна спільна називає їх незаконними, однак Кремль звинувачення відкидає.

А що там із водою в Криму?

До 2014 року 85% потреб води в Криму забезпечував Північно-Кримський канал. По ньому йшла вода із Дніпра до водосховищ Криму. Після окупації Україна припинила водопостачання.

Через те, що зараз у Криму використовується вода із підземних джерел, почався процес засолення ґрунту на півострові. У 2020 році виникла гостра потреба у воді, і окупаційна влада просила Україну запустити Північно-Кримський канал. Однак наразі питання залишається невирішеним.

У вересні окупаційна влада анексованого Криму анонсувала обмеження подачі води в низці населених пунктів на південному березі півострова — через необхідність економити воду.

Поділитись: