Окупаційна влада анексованого Криму анонсувала обмеження подачі води у низці населених пунктів на південному березі півострова — через необхідність економити воду.

Про це повідомляють «Крим.Реалії» з посиланням на «главу адміністрації» Алушти Галину Огнєву.

За її словами, з 23 вересня обмеження діятимуть в Алушті, Партеніті та Малому Маяку.

«А саме: в нічний час із 23:00 до 05:00 у системі водопроводу буде знижено тиск. Вода, буде, але йтиме вона під низьким тиском. Це тимчасовий захід, але він допоможе заощадити й не допустити ситуації повної відсутності води», — сказала Огнєва.

Жінка наголосила, що в Ізобільненському водосховищі залишився «невеликий обсяг, якого вистачить тільки до грудня».

«Чиновниця» закликала жителів поставитися з розумінням до цієї ситуації і закликала не набирати воду на ніч у великі резервуари.

Чим менше води в Криму, тим ймовірніший режим НС

Загалом в анексованому Криму продовжують скорочуватися запаси води у сховищах, заявив на засіданні оперативного штабу глава підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов.

Як зазначає видання, з 7 вересня у Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районі через посуху й обміління водоймищ розпочався третій, найжорсткіший етап обмежень подачі води. Окупаційна влада вже заявляла, що готується до найжорсткішого сценарію з водою і не виключає оголошення надзвичайного стану.

Позиція України

Українська влада наголошує, що за міжнародним правом окупаційна влада несе повну відповідальність за водопостачання та забезпечення населення цієї території іншими ресурсами.

Так званий глава Криму вимагав порушити в РФ кримінальні справи проти тих, хто перекрив Північно-Кримський канал. Водночас представництво президента України у Криму відкинуло всі звинувачення, нагадавши, що повну відповідальність несе окупаційна влада.

Поділитись: