Державна комісія Казахстану під головуванням прем’єр-міністра Аскара Маміна в четвер, 2 липня, вирішила відновити жорсткий карантин, введений для стримування епідемії коронавірусу.

Про це повідомляє казахстанське видання Vласть.

Обмеження набувають чинності з 5 липня й триватимуть протягом двох тижнів. При цьому за необхідності їх можуть продовжити ще на два тижні або посилити, зазначив прем’єр країни.

На період карантину в Казахстані заборонять роботу більшості закладів та проведення масових заходів. Працювати будуть медичні центри (за записом), аптеки, продовольчі магазини, відкриті ринки, тераси кафе й ресторанів тощо.

Водночас міжнародне транспортне сполучення Казахстан не закриватиме, але обмежить рух внутрішнього транспорту. Казахам дозволять індивідуальні тренування на відкритому повітрі, а переміщення по вулицях, парках, скверах — не більше трьох людей. Також обмежено переміщення осіб старше 65 років.

У Казахстані вже був загальнонаціональний карантин — із середини березня по 11 травня, після чого його вирішили скасувати й запровадити окремі обмеження по регіонах.

Загалом із початку епідемії в Казахстані понад 42,5 тисячі людей хворіли чи хворіють коронавірусною хворобою. За останню добу станом на 2 липня виявили 1509 нових випадків, а напередодні — понад 1600, що стало рекордом для країни з початку епідемії.

Станом на ранок 2 липня у світі коронавірусною хворобою хворіли або хворіють 10 667 217 людей. Із них 5 464 430 (тобто понад половина) одужали, а 515 694 — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: