25 листопада 2018 року біля Керченської протоки у Чорному морі російські військові відкрили вогонь по українських катерах та захопили 24-х членів екіпажу. Вже 9 місяців українців утримують у російських тюрмах, не визнаючи їх військовополоненими. Попри зобов’язання міжнародного трибуналу з морського права негайно відпустити військових, РФ не виконує цього.

Журналісти Hromadskе поспілкувалися з рідними моряків, були у російських судах, говорили з адвокатами, військовими, самими військовополоненими. Документальна стрічка «Керченські бранці» — наша спроба реконструювати події 25 листопада у протоці.

«Ми намагалися подивитися ширше на історію захоплення українських моряків. Шукали відповіді на питання про те, чи є важелі впливу на Росію у міжнародної спільноти і судів та як нам захищати свої території у морі, не наражаючи на небезпеку українських військових і повертати тих, хто вже у полоні», — зазначає авторка фільму Вікторія Рощина.

Дивіться історію захоплення 24-х українських моряків Росією 23 серпня о 17:00 на всіх платформах Hromadskе. Фільм транслюватиметься з англійськими субтитрами.

Поділитись: