Керівництво Одеського припортового заводу запідозрили у розкараданні понад 90 млн грн
Детективи Антикорупційного бюро повідомили чотирьом особам про підозру у завданні збитків державному Одеському припортовому заводу у розмірі 93,3 мільйона гривень.
В НАБУ повідомили, що йдеться про довірену особу народного депутата України 8 скликання, яка була організатором схеми, заступника директора і начальника одного з відділів Одеського припортового заводу, а також власника компанії-нерезидента, яка брала участь у корупційній схемі.
Їхні дії кваліфікували за ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Посадовців ОПЗ затримали. Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Інших двох підозрюваних наразі розшукують. Також правоохоронці встановлюють інших учасників корупційної схеми.
«Слідство встановило, що довірена особа народного депутата України VIII скликання організувала схему, за якою Одеський припортовий завод продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових», — йдеться в повідомленні НАБУ.
Надалі, за версією слідства, ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям із реального сектору економіки за конкурентними цінами. Схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року.
Нагадаємо, ОПЗ не працював понад рік: з квітня 2018 року через порушення договору про перероблення давальницької сировини компанією «Всеукраїнська енергокомпанія». На інших умовах ОПЗ запустити не можуть через накопичену мільярдну заборгованість за газ перед Нафтогазом та компанією олігарха Дмитра Фірташа. Частково відновив свою роботу завод на початку серпня 2019 року.
У липні 2018 року Верховний суд постановив не стягувати з ОПЗ 6,7 мільярда гривень боргу на користь компанії Фірташа та відправив цю справу на повторне слухання.
Борги Одеського припортового заводу перед компанією українського олігарха Дмитра Фірташа складають близько 250 мільйонів доларів. Саме вони стали причиною невдалих спроб приватизації ОПЗ у минулому.
- Поділитися: