УКРАЇНА

Верховний суд скасував рішення про виплату ОПЗ 6,7 млрд грн компанії Фірташа

9 липня, 2018 11:29
УКРАЇНА/Верховний суд скасував рішення про виплату ОПЗ 6,7 млрд грн компанії Фірташа
Зберегти
Вигляд
За результатами касаційної скарги Верховний суд скасував рішення Стокгольмського арбітражу, за яким компанія Дмитра Фірташа Ostchem Holding Limited мала право примусово стягнути близько 6,7 мільярдів гривень з Одеського припортового заводу.

За результатами касаційної скарги Верховний суд скасував рішення Стокгольмського арбітражу, за яким компанія Дмитра Фірташа Ostchem Holding Limited мала право примусово стягнути близько 6,7 мільярдів гривень з Одеського припортового заводу.

Про це повідомив очільник Фонду державного майна України Віталій Трубаров у Facebook.

Зокрема, рішення про стягнення з ОПЗ 5,2 мільярдів гривень непогашеного основного боргу та 1,57 мільярдів гривень пені було ухвалене судом міста Южний відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу. Іншими словами, суд міста Южний визнав чинним дію рішення Стокгольмського арбітражу на території України.

«Не погоджуючись із рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, Фонд подав до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ касаційну скаргу та клопотання про зупинення виконання ухвали Южного міського суду Одеської області», — написав Трубаров.

За його словами, справу про заборгованість ОПЗ перед компанією Дмитра Фірташа направлять на повторний розгляд.

Крім цього, Трубаров зазначив, що уже наприкінці липня 2018 року відбудеться конкурс на призначення радника для приватизації Одеського припортового заводу та інших об’єктів великої приватизації.

Борги Одеського припортового заводу перед компанією українського олігарха Дмитра Фірташа складають близько 250 мільйонів доларів. Саме вони стали причиною невдалих спроб приватизації ОПЗ у минулому.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів«великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Раніше повідомлялось, що у Фонді держмайна виключили низку великих підприємств з переліку на приватизацію у 2018 році.

Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об'єктів. В уряді планують приватизувати малі підприємства у червні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 заводи на продаж: що треба знати про «велику приватизацію»

Пов`язані новини