Кабінет міністрів України звернеться до Наглядової ради Укрпошти з метою дати оцінку діям керівництва компанії, яке повідомила, що закриє близько 7 тисяч відділень та припинить доставляти пенсії пенсіонерам.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, наглядова рада Укрпошти має розглянути питання про звільнення керівника компанії.

«Економити хай починають з себе — своїх заробітних плат. Якщо менеджмент Укрпошти не розуміє важливості соціальної функції компанії, і це буде їхня незмінна позиція, я б радив їм всім зібратися, написати заяви та перейти на іншу роботу», — заявив Гройсман.

Він зазначив, що припинення доставки пенсій Укрпоштою є неприпустимим, адже це одна з головних соціальних функцій державної компанії.

«Будемо звертатися в цю наглядову раду як Уряд, аби вони дали свою оцінку. З одного боку. А з іншого, отверезили керівництво пошти — аби таких заяв більше не лунало. Пошта буде доставляти пенсії, і це принципово важливо для людей», — додав прем’єр.

Водночас, він визнав, що компанія має проблеми з прибутковістю та порадив розвивати інші високорентабельні напрямки доставки.

Нагадаємо, що 26 жовтня стало відомо, що Укрпошта може відмовитись від доставки пенсій та закрити відділення у сільській місцевості через нерентабельність. Пізніше, у коментарі Громадському, голова компанії уточнив, що відділення не закриють, якщо Пенсійний фонд підвищить тариф на доставку пенсій.

«У середньому кожне (відділення) щомісяця зазнає збитків майже на 3 тисячі гривень. Одна з головних причин збитковості — доставка пенсій за тарифами, нижчими від собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень», — повідомляв очільник Укрпошти.

Як повідомлялося, Укрпошта закриє частину відділень у невеликих селах та замінить їх на поштарів, що будуть пересуватись на автомобілях. В Укрпошті заявляли, що утримання відділень у селах з населенням менше 2000 осіб є економічно невигідним.

Президент України Петро Порошенко заявляв, що виступає проти закриття відділень Укрпошти.

Поділитись: