Керівник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник прокоментував проєкт постанови про його звільнення. Він сподівається, що ситуація заспокоїться і закінчиться.

Про це він сказав в інтерв'ю «Ліга.net».

«Те, що зараз відбувається, пов'язане з так званою «справою рюкзаків», яку, на жаль, прокуратура закрила, а також справою ПриватБанку, яка нещодавно повністю перейшла в НАБУ. Ось дві ключові причини. Єдине, що для мене незрозуміло, чому це (спроба усунути з посади — ред.) робиться таким нецивілізованим способом», — зазначив Ситник.

Він додав, що його звільнення не додасть авторитету самій країні. Він висловив сподівання, що скоро ситуація закінчиться.

Раніше посли «Великої сімки» застерегли Україну від порушень через спробу звільнити керівника НАБУ Артема Ситника. Вони додали, що звільнення та призначення має відбуватися за чинним законодавством.

Також Ситник розповів, що піде у відставку, коли виконає свою місію.

«Наразі вона не виконана. Дії опонентів у чомусь мотивують, тому що є розуміння, що ми на правильному шляху. Нагадаю, що у мене немає права переобрання, тому в будь-якому випадку рано чи пізно ця історія завершиться», — зазначив очільник НАБУ.

Нагадаємо, 7 лютого у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Постанову підписали 216 депутатів.

Згідно з законом про НАБУ, Рада може звільнити директора НАБУ за наявності підстав та за пропозицією не менш як третини народних депутатів.

Однак, за цим же законом, вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією не є підставою для звільнення директора НАБУ, хоча і є підставою для звільнення, наприклад, детектива НАБУ. До того ж для реєстрації постанови про звільнення директора НАБУ має бути обвинувальний вирок суду за вчинення злочину.

Раніше щодо Ситника відкрили адміністративне провадження через можливу корупцію. Воно стосується відпочинку Ситника у Рівненській області, який розцінили як корупцію. У зв’язку з цим він опинився у реєстрі корупціонерів. Ситника зобов’язали сплатити штраф у розмірі 3400 грн. Сам він стверджує, що це продовження історії з рюкзаками від міністра, який «жадає помсти».

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відповів, що Ситник «шукає привід виправдати свою корупцію, звинувачуючи інших».

Ситник обіймає посаду директора НАБУ ще з 2015 року. Він переміг на конкурсі.

Поділитись: