У другому турі президентських виборів кандидат Петро Порошенко отримав голоси з електорату свободівця Руслана Кошулинського та частково з електорату лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка, які не вийшли в другий тур.

Таку думку Громадському висловив керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович. 

«З кого отримав свої додаткові відсотки Порошенко? Однозначно з електорату Кошулинського, частково з електорату Гриценка, але ось і все. Далі дуже фоново можна говорити, що до Петра Порошенка прийшли ще виборці різних кандидатів першого туру, але дуже-дуже невеликими частками», — сказав він.

«А переважна більшість усіх інших виборців (які голосували за інших кандидатів у першому турі — ред.), вони доєдналися до Володимира Зеленського», — додав Антипович.

Причиною такого вибору соціолог називає 73% українців, які хотіли кардинальних змін напередодні першого туру, — «якщо ми хочемо кардинальні зміни, ми готові кардинально змінювати владу».

«Виграло бажання змінити, навіть з невідомістю, що буде далі», — зазначив керівник «Рейтингу».

По Україні Центрвиборчком уже опрацював 90.83% електронних протоколів голосування у другому турі президентських виборів. Володимир Зеленський обганяє Петра Порошенка на понад 48%.

Нагадаємо, Порошенко зателефонував Зеленському і привітав його з перемогою на виборах. Зеленський заявив, що вдячний йому за це. Також він не виключив того, що може призначити Порошенка на ту чи іншу посаду в уряді, якщо «цього забажає суспільство». 

Поділитись: