Керівник фактчекінгової організації «погорів» на плагіаті в кількох десятках (а то й більше) своїх матеріалів
Співзасновник фактчекінгового сайту Snopes.com Девід Мікельсон некоректно запозичив інформацію в кількох десятках своїх матеріалів. Після виявлених фактів плагіату Мікельсону заборонили публікувати тексти на платформі.
Про це йдеться в розслідуванні BuzzFeed News.
Видання виявило, що на Snopes.com були оприлюднені принаймні 54 матеріали, інформація з яких прямо копіювалася зі сторінок провідних ЗМІ — як-от The New York Times, CNN, NBC News, BBC, Reuters — без посилання на першоджерело.
Колишня працівниця Snopes.com Брук Бінковськи (її у 2018 році звільнили без пояснень) розповіла виданню, що Мікельсон сам говорив співробітникам фактчекінгового сайту так робити для пришвидшення роботи та збільшення трафіку.
Після того, коли BuzzFeed News розповіли про плагіат у матеріалах Snopes.com самому виданню, там почали внутрішнє розслідування. З’ясувалося, що сплагіачені публікації писав Мікельсон — під своїм авторством, авторством «колективу Snopes» або альтер его «Джеф Заронандія».
Snopes.com позиціонує себе як прозоре джерело перевіреної інформації, тож BuzzFeed News здивувала публікація матеріалів на сайті під вигаданим іменем. Сам Мікельсон у коментарі виданню пояснив: так захищалися від онлайн-цькування.
«Я не маю журналістського досвіду чи освіти. Я раніше не займався збиранням новин. Не раз я переходив межу й порушував авторське право. Я визнаю це», — додав чоловік.
У заяві щодо плагіату Мікельсона Snopes.com заявило, що позбавило співзасновника сайту права публікувати матеріали (водночас він і далі володіє часткою в 50%), а також продовжує внутрішнє розслідування ситуації.
«Я неодноразово грубо порушив авторське право на контент, використовувати який Snopes не мало права. Цим моїм прорахункам виправдання немає. Прошу вибачення», — цитується в заяві Мікельсон.
Snopes.com він заснував у 1995 році разом із колишньою дружиною Барбарою Геймел. У 2016-2019 роках сайт був партнером Facebook із верифікації інформації. Його авдиторія становить кількадесят мільйонів користувачів на місяць.
- Поділитися: