У Генпрокуратурі розслідують справу щодо підробки службових документів керівниками київської поліції, щоб приховати докази причин смертельної перестрілки між правоохоронцями у селі Княжичі.

Про це повідомляє «Слідство.інфо».

Під час розслідування стрілянини у Княжичах у ГПУ дізналися, що керівники поліції Києва, зокрема начальник Андрій Крищенко, його тодішній заступник Віталій Стрижак, колишній начальник карного розшуку Леонід Курята та інші могли підробити офіційні документи після перестрілки, щоб сфальсифікувати докази.

«З метою приховання тяжких та особливо тяжких злочинів (…) організували складання та видачу завідомо неправдивих офіційних документів (планів, рапортів, та інших документів) про організацію проведення слідчих дій та заходів», — зазначено в рапорті прокурора Дем’янюка, що отримав журналіст видання.

«Слідство.інфо» підтвердили в Генпрокуратурі, що кримінальна справа щодо підробки документів досі розслідується, але поки підозру нікому не оголосили. Також у прокуратурі додали, що цю справу передали до Держбюро розслідувань у зв'язку з реформою.

Журналісти звернулися за коментарем до начальника поліції Києва Андрія Крищенка. Однак він порадив звернутися до прокуратури, яка цим займається.

Нагадаємо, у грудні 2016 року київська поліція організувала спецоперацію із затримання банди ймовірних грабіжників у Княжичах. Під час її проведення між різними підрозділами поліції почалася перестрілка, унаслідок якої загинули п’ятеро правоохоронців (загинули двоє поліцейських розвідників, двоє співробітників поліції охорони та командир групи спецпризначенців КОРДу). За офіційною версією, сталося трагічне непорозуміння — спецпризначенці КОРДу впритул розстріляли працівників поліції охорони, бо не впізнали їх і не зрозуміли команди керівника операції.

Тоді керівники спецоперації допустили численні порушення та помилки. Зокрема, не повідомили про проведення спеціальних заходів поліцію Київщини й помилилися будинком, який мали грабувати злочинці. На лаві підсудних опинились п’ятеро осіб.

Поділитись: