З аеропорту Харкова вилетів літак, на якому, ймовірно, евакуювали на лікування за кордон міського голову Геннадія Кернеса. Цим же бортом Bombardier Challenger 604 до Німеччини з Росії транспортували після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Про евакуацію до Німеччини повідомляє Суспільне та «Інтерфакс-Україна» з посиланнями на власні джерела. Про літак свідчать дані сервісу Flightradar24.

Суспільне пише, що о 19:15 у Харків з німецького Нюрнберга прибув літак Bombardier Challenger 604 з бортовим номером D-AFAD, який належить компанії FAI Aviation Group. Ця компанія зокрема займається медичними перевезеннями. Літак саме з цим бортовим номером перевозив російського політика після отруєння.

За інформацією джерела Суспільного, 16 вересня з харківського аеропорту мав відправитися літак з мером Харкова Геннадієм Кернесом.

Кореспондент Суспільного на підтвердження цьому повідомляв, що біля термінала аеропорту стоять машини швидкої та автомобілі з номерами «0202», якими користується охорона й оточення Кернеса.

Водночас офіційних коментарів щодо евакуації Кернеса ні його пресслужба, ні лікарі не дають.

Згодом Суспільне повідомило, що борт, на якому, ймовірно, перебуває Кернес, вилетів з Харкова о 21:54. Аеропорт призначення на сервісі Flightradar24 не вказаний.

Водночас з термінала вийшов перший заступник мера Ігор Терехов. На питання він не відповів. Машини, якими користується оточення Кернеса, роз'їхались після відправлення літака. 

Оновлено: о 00:07, за даними Flightradar24, літак приземлився в аеропорту Берлін-Шенефельд.

Що з Кернесом?

Напередодні у міськраді Харкова підтвердили, що міський голова Геннадій Кернес захворів на коронавірус. Він перебував у лікарні у стабільно важкому стані, але при свідомості, а дихав без апарату штучної вентиляції легенів.

Варто зазначити, що 15 вересня Кернес на своїй сторінці у Facebook наголосив: «у Харкові у мене є вся необхідна допомога, поруч сім’я, команда, я впевнений, що швидко почну одужувати». Відтак, за кордон ще вчора мер виїжджати не збирався.

Як захиститися?

Поки немає вакцини від COVID-19 у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: