Ватажок бойовиків «Ісламської держави» Абу Бакр аль-Багдаді покинув бойових командирів та послідовників у битві за Мосул і переховується в пустелі, рятуючи своє життя.

Ватажок бойовиків «Ісламської держави» Абу Бакр аль-Багдаді покинув бойових командирів та послідовників у битві за Мосул і переховується в пустелі, рятуючи своє життя. З такою заявою виступили іракські та американські посадовці, повідомляє Reuters.

Наразі неможливо встановити місцезнаходження так званого «халіфа» «Ісламської держави», який оголосив себе головою всіх мусульман з Великої мечеті Мосула після взяття північного Іраку в 2014 році.

Проте розвідки США та Іраку впевнені, що відсутність офіційної комунікації між лідерами бойовиків та втрата територій в Мосулі підтверджують, що «халіф» покинув найбільше з міст, яке контролювала «Ісламська держава».

Він підтвердив, що є невловимою мішенню, оскільки рідко використовує засоби зв’язку, за якими можна було б відслідкувати його місцезнаходження. Він також постійно пересувається — по кілька разів на добу.

Розвідники переконані, що він переховується скоріше у пустельних селах серед мирних мешканців, які його підтримують, аніж із бойовиками у їхніх бараках в міській місцевості.

Раніше повідомлялося, що більш ніж 40 тисяч осіб за останній тиждень були переміщені з іракського Мосула внаслідок бойових дій між силами Іраку та «Ісламською державою».

Нагадаємо, сили Іраку відбили в «Ісламської держави» перший район західного Мосула. Також іракські війська звільнили від бойовиків «Ісламської держави» та взяли під контроль аеропорт Мосула.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «5 фактів про боротьбу за іракське місто Мосул» і «Арифметика на гранатах: що залишає після себе ІД у звільненому Мосулі».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: