Слободан Пральяк, генерал боснійських хорватів, помер після того, як прийняв отруту на засіданні Гаазького трибуналу.

Слободан Пральяк, генерал боснійських хорватів, помер після того, як прийняв отруту на засіданні Гаазького трибуналу.

Про це повідомили на Хорватському телебаченні, передає Associated Press.

29 листопада на засіданні Міжнародного трибуналу по колишній Югославії хорватський генерал Слободан Пральяк прийняв отруту після оголошення вердикту апеляційної інстанції.

Суд розглядав скаргу Пральяка і ще п’яти боснійських хорватів, вирок яким за військові злочини винесли у 2013 році. Тоді Пральяка засудили до 20 років в’язниці.

Почувши, що апеляційний суд підтримав попередній вирок, Пральяк сказав судді: «я приймаю отруту» і випив щось з маленької скляночки. 

Шістьох боснійських хорватів звинувачують у створенні концентраційних таборів для мусульман. Під час боїв, що тривали 11 місяців, постраждали великі райони Герцеговини й Центральної Боснії. Судові засідання у справі тривали з 2006 року, суд опитав близько двохсот свідків.

22 листопада Ратко Младича визнали винним у геноциді в Сребрениці в 1995 році та засудили до довічного ув’язнення. Міжнародний трибунал по колишній Югославії в Гаазі визнав, що в липні 1995 року військові під командуванням Младича вбили вісім тисяч боснійських мусульман.

Карета швидкої допомоги біля будівлі Міжнародного кримінального трибуналу, Гаага, Нідерланди, 29 листопада 2017 року Фото: EPA-EFE/BART MAAT

Поділитись: