ENRU

У Гаазькому трибуналі підсудний прийняв отруту після оголошення вердикту

A6f8029b1d8d9287e
Колишній хорватський генерал Слободан Пральяк (праворуч) на лаві підсудних в апеляційному суді, Гаага, Нідерланди, 29 листопада 2017 року Фото: EPA-EFE/ROBIN VAN LONKHUIJSEN/POOL

На засіданні Міжнародного трибуналу по колишній Югославії хорватський генерал Слободан Пральяк прийняв отруту після оголошення вердикту апеляційної інстанції.

Як повідомляє ВВС, суд розглядав скаргу Пральяка і ще п’яти боснійських хорватів, вирок яким за військові злочини винесли у 2013 році. Тоді Пральяка засудили до 20 років в’язниці.

Почувши, що апеляційний суд підтримав попередній вирок, Пральяк сказав судді: «я приймаю отруту» і випив щось з маленької скляночки. 

Суддя негайно розпорядився призупинити провадження. У залі почалася паніка, викликали швидку. 

За кілька годин хорватське телебачення повідомило, що Пральяк помер.

Шістьох боснійських хорватів звинувачують у створенні концентраційних таборів для мусульман. У ході боїв, що тривали 11 місяців, великі райони Герцеговини й Центральної Боснії серйозно постраждали. Судові засідання в цій справі тривали з 2006 року, суд опитав близько двохсот свідків.

22 листопада Ратко Младича визнали винним у геноциді в Сребрениці в 1995 році та засудили до довічного ув’язнення. Міжнародний трибунал по колишній Югославії в Гаазі визнав, що в липні 1995 року військові під командуванням Младича вбили вісім тисяч боснійських мусульман.