Міжнародна правозахисна організація Human Rights Foundation вирішила анулювати премію імені Вацлава Гавела, яку отримав російський художник Пьотр Павлєнський в травні 2016 року.

Рішення пов'язане з підтримкою Павленським так званих «приморських партизанів», які засуджені на тривалі терміни за серію збройних нападів на співробітників міліції в 2010 році.

Громадське звернулася за роз'ясненнями і отримало відповідь від Призового комітету міжнародної премії Вацлав Гавела.

У відповіді вказується, що Павлєнського позбавлено премії за критерієм щодо «використання або виступів за використання насильства в якості методу боротьби з утисками з боку уряду». Таким чином, оргкомітет премії вирішив позбавити Павлєнського права на нагороду, включаючи грошову винагороду, статус лауреата і бронзову статуетку.

«Ми були дуже раді вибрати вас в якості одного з лауреатів цього року. На момент прийняття рішення про присвоєння премії Гавеля, ви довели, що є сміливим художником, що використовує ненасильницькі методи і заслуговує на цю премію. Ви ведете вашу творчу та ненасильницьку боротьбу, що коштує вам багатьох зусиль, в одній з найбільш впливових та жорстоких диктатур світу. Проте, при перегляді ваших заяв стосовно премії Гавела, ми прийшли до висновку, що ви не відповідає частині критеріїв відбору премії», – йдеться відповіді оргкомітету Павлєнському.

Раніше російський художник Пьотр Павлєнський звинуватив комісію премії імені Вацлава Гавела у спробі «нав'язати диктатуру однодумства та обмеження свободи вибору». Він досі не отримав грошову частину премії, яку йому присудила у травні правозахисна організація Human Rights Foundation за креативне проведення протестних акцій. 

Нагадаємо, що перебуваючи в ув'язненні Павлєнський сказав, що гроші від премії передасть «Приморським партизанам», після чого комісія вирішила переглянути своє рішення. 

«Приморські партизани» — неофіційна назва групи, учасники якої були засуджені на довічне ув’язнення за бандитизм та скоєння тяжких злочинів у Приморському краї, зокрема за вбивство міліціонерів 2010 року. Справа викликала резонанс. У відеозверненні «Приморські партизани» звинувачують співробітників МВС Росії в злочинах і говорять про те, що діяли усвідомлено.

Поділитись: