Робот-пес Spot, створений компанією Boston Dynamics, навчився випасати овець. До цього доклала руку новозеландська компанія Rocos, яка й оприлюднила відео, де показала нові можливості робопса.

На ньому видно, як Spot ходить серед отари овець, стежачи, щоб ті не розосередилися далеко одна від одної — як, власне, роблять і пастухи.

Крім того, на відео Rocos показала, як можна вдосконалити робопса, аби той був пристосованішим до ще більшої кількості завдань — приміром, збір урожаю, огляд засівів чи створення мап місцевості в режимі реального часу.

Кінцева мета партнерства Rocos і Boston Dynamics — створення такої системи, яка б могла віддалено керувати одразу кількома роботами, аби вони могли функціонувати без безпосереднього людського контролю.

«Уявіть собі групу роботів, які працюють незалежно один від одного, водночас надсилаючи потокові дані в певну систему, розташовану в будь-якому куточку планети», — йдеться у відео.

Раніше ми розповідали, що влада Сінгапуру залучила робопса Spot до боротьби з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Так, чотириногу машину, яка просить бігунів і велосипедистів тримати дистанцію між собою, вперше запустили 8 травня в центральному парку Сінгапуру.

Поділитись: