Влада Сінгапуру залучила робота-пса SPOT, створеного компанією Boston Dynamics, до боротьби з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Так, чотириногу машину, яка просить бігунів і велосипедистів тримати дистанцію між собою, вперше запустили 8 травня в центральному парку Сінгапуру.

Про це повідомляє Reuters.

Так, жовто-чорний робот-пес закликає жителів «зробити Сінгапур здоровим».

«Заради вашої ж безпеки і безпеки оточуючих, будь ласка, тримайте щонайменше метр дистанції», — оголошує SPOT англійською.

Водночас, інший робот у формі маленької машини каже сінгапурцям, щоб «не тинялися» і нагадує, що «збори заборонені».

Згідно з правилами карантину у Сінгапурі, які будуть діяти до червня, громадяни можуть залишати свої домівки лише за гострої необхідності, наприклад, щоб купити продуктів. Водночас вони повинні весь час носити маски в громадських місцях. Займатися спортом на вулиці можна, але потрібно робити це по одному. 

За порушення правил доведеться заплатити чималий штраф або ж можна навіть потрапити до в'язниці. 

Урядові агенції з питань технологій й кібербезпеки Сінгапуру, пояснили, що залучили робота Boston Dynamics, тому що він краще бігає по ґрунтах в парках і садах. Окрім того, що SPOT здатен попереджати людей про заходи безпеки, він також оснащений камерами й аналітичними інструментами для підрахунку кількості людей в парку. Влада Сінгапуру запевняє, що ці камери не будуть стежити за окремими людьми чи реєструвати особисті дані.

За останніми даними у Сінгапурі зафіксували 21 707 випадків коронавірусу, 20 людей — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Станом на 8 травня у світі зафіксували 3 млн 917 тисяч 619 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. Серед них 1 млн 344 тисячі 152 людини одужали та 270 720 померли. Наразі інфікованими залишаються 2 млн 302 тисячі 747 людей.

В Україні з початку епідемії вже підтвердили 14 195 випадків коронавірусу. З них 2 706 пацієнтів одужали, а 361 людина померла. За добу зафіксували 504 нових випадків хвороби.

Поділитись: