У Києві відбувся марш рівності «КиївПрайд» — щорічна хода, організована ЛГБТ-активістами й правозахисниками.

У Києві відбувся Марш рівності «КиївПрайд» — щорічна хода, організована ЛГБТ-активістами й правозахисниками. Попри те, що противники маршу ще з ночі намагалися заблокувати місце проведення, марш усе ж відбувся — і став одним із найспокійніших за 4 роки, відколи його організовують. Він тривав усього 26 хвилин, участь у ньому, за інформацією правоохоронців, 3,5 тисячі учасників, яких охороняли кілька тисяч поліцейських.

Громадське побувало на «Київпрайді».

О 8 ранку район станції метро «Золоті ворота» в центрі Києва — найбільш жвава частина міста. Від головного корпусу Київського національного університету імені Шевченка, за кілька годин мав стартувати Марш рівності «КиївПрайд», який щороку проводять українські ЛГБТ-активісти.

Цьогоріч марш охороняли 2,5 тисячі поліцейських, на місці чергували кілька швидких та пожежних.

Територію вже звично обгородили парканом. Всередину пускали через рамки металодетекторів, ретельно перевіряючи вміст сумок, аби нікому не вдалося пронести заборонених речей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ У Києві відбувся Марш рівності (ОНЛАЙН)

Учасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниця Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниця Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеЗліва направо: народна депутатка України Світлана Заліщук, депутатка Європарламенту Ребекка Гармс та журналіст Максим Еріставі. Учасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

У формі — військовий аташе посольства Канади Роберт (Браян) Ірвін. Учасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Видавалося, що більшість людей, які прийшли на Прайд, знають один одного. Поміж ними — волонтери в зелених світловідбивних желетах. Їхнє завдання — не лише розігрівати людей лозунгами, а й вибудовувати колони та інформувати учасників про заходи безпеки. З року в рік вони не міняються — учасників попереджають про можливі ризики, наприклад, напад противників, закликають не сперечатися з опонентами і поводитися ввічливо з поліцією. Хто відвідує марш не вперше запевняють, що не бояться.

«Ми прийшли на Прайд з тієї ж причини, з якої поїхали з Донецька, — пояснила дівчина років 25-ти на ім’я Станіслава з накинутим на плечі українським прапором з написом «Донецьк». — Ми не поділяємо патріархальні цінності, які нам нав’язують. Ми хочемо жити у вільній країні, де кожен може будувати своє життя так, як він хоче. І насправді такі марші змінюють ситуацію. Наприклад, сьогодні на марш мене збирала моя мама».

«Я вийшла тому, що у всіх повинні бути рівні права, — розповіла учасниця маршу Катерина. Вона приїхала на «КиївПрайд» із Запоріжжя. — А ще, я не розумію, чому якась групка радикалів повинна вирішувати кого любити та чого вимагати від держави. Тут сьогодні я зі своїм хлопцем — ми прийшли щоб відчути як це бути у меншості, коли у будь-якої миті на тебе можуть напасти».

Близько 2,5 тисяч поліцейських охороняли громадський порядок під час Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року. Під час сутичок напередодні та під час Маршу поліція затримала загалом 57 людей Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниця Маршу рівності «КиївПрайд — 2018» поряд з кінним загоном поліції, Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеТравесті-діва Монро. Учасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

До 10 ранку люди вишикувалися у кілька колон. Попереду і позаду — підрозділ кінної поліції. На чолі першої колони — народні депутати Світлана Заліщук та Сергій Лещенко. Поряд з ними — депутатка Європарламенту Ребекка Гармс. Спеціально на «КиївПрайд» з Німеччини приїхав міністр Європи Майкл Рот.

Посольство Сполучених Штатів Америки представляла делегація з понад 60 людей, серед яких — пані посол Марі Йованович зі своїм песиком. Не оминули Марш рівності також посол Канади в Україні Роман Ващук, посол Німеччини в Україні Ернст Райхель.

Окремою колоною йшли представники правозахисної організації Amnesty International, а трохи позаду, як і торік, їхала Дреґ-квін сцена. Вони розмахували райдужими прапорами та співали гімн ЛГБТ-спільноти — пісню «It’s Raining Men» гурту The Weather Girls.

«Бунтуй, кохай, права не віддавай», — кричали у гучномовець волонтери. Це гасло залишається одним із головних на марші кілька років поспіль.

Учасники маршу пройшли від будівлі Національної опери до станції метро «Площа Льва Толстого» — це близько півтора кілометри. Увесь цей шлях з ними по обидва боки пройшов поліцейський кордон, через який періодично намагалися прорватися противники Прайду. Декому це навіть вдалося і вони намагались заблокувати подальший рух колони.

Дреґ-квін сцена. Учасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниця Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеПредставники правозахисної організації Amnesty International Україна. Учасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниця Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеДреґ-квін сцена. Учасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Тим часом в різних місцях за поліцейськими кордонами протестували опоненти учасників «КиївПрайду». Одні — з плакатами «Мама, тато — добре! Тато, тато — погано»; інші просто вигукували «Ганьба» та «Україна — не содом», треті — запитували учасників маршу про віру в Бога: «це гріх, це ненормально, покайтеся, доки не пізно!», — емоційно кричала молода жінка.

За інформацією заступника очільника Нацполіцїї Андрія Крищенка, під час сутичок напередодні та під час Маршу рівності затримали загалом 57 людей.

Учасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасник Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеДреґ-квін сцена. Учасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниця Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеУчасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеДреґ-квін сцена. Учасниці та учасники Маршу рівності «КиївПрайд — 2018», Київ, 17 червня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Читайте текстову трансляцію «КиївПрайду» на сайті Громадського.

 

Поділитись: