Розмір контингенту миротворців ООН на Донбасі прямо пропорційно залежить від того, наскільки глибокою та детальною є угода про їх введення.

Розмір контингенту миротворців ООН на Донбасі прямо пропорційно залежить від того, наскільки глибокою та детальною є угода про їх введення.

Про це заявив екс-заступник Верховного головнокомандувача об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Руперт Сміт в інтерв’ю Громадському.

«Це не вирішується, коли контингент уже прибув, а робиться перед уведенням миротворчої місії», — наголосив Сміт.

За його словами, кількість військових миротворців має бути «адекватною території».

«Єдиної формули розрахунку немає. Спершу варто розробити завдання: скільки є місць для зберігання зброї, які пункти перетину кордону необхідно контролювати», — сказав він.

На думку експерта, у питанні розрахунку кількості слід врахувати, яка комунікація має бути між ними й подумати, як вони себе захищатимуть.

«Це беззбройна група спостерігачів? Тоді як вони діятимуть, якщо домовленості не спрацюють? Військові просто залишать територію? Чи контингент матиме дозвіл застосовувати зброю для оборони? Якщо миротворців атакували, вони зможуть захистити себе, але на цьому все?

Чи вони матимуть мандат упроваджувати домовленості й у разі потреби зможуть застосувати для цього силу? В останньому випадку йдеться про чималу кількість, позаяк вона має бути готовою дати відсіч», — зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про мир домовляються з ворогами, а не друзями: експерти — про шляхи і ризики врегулювання конфлікту на Донбасі

Поділитись: