Війна

Кількість полонених на Донбасі українців зросла до 162 — Геращенко

24 листопада, 2017 14:23
Війна/Кількість полонених на Донбасі українців зросла до 162 — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Кількість полонених українців, яких незаконно утримують бойовики на окупованих територіях, зросла до 162.

Кількість полонених українців, яких незаконно утримують бойовики на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, зросла до 162-х.

Про це повідомила перша віце-спікерка парламенту, представниця України в гуманітарній підгрупі переговорної групи в Мінську Ірина Геращенко, передає «112-Україна».

«У нас збільшується кількість заручників, в першу чергу за рахунок проукраїнських громадян, які залишаються на окупованих територіях: їх хапають під надуманими приводами. Згідно з останньою інформацією, отриманою мною від центру звільнення заручників СБУ, на сьогоднішній день у нас 162 заручники знаходяться на окупованих територіях - це цивільні, військові, чоловіки, жінки, серед них журналіст і троє волонтерів. Це ті люди, родичі яких звернулися до СБУ, щоб їх близьких розшукували», — повідомила Геращенко.

За її словами, українській стороні вдалося встановити місце перебування 94 осіб, хоча бойовики підтверджують наявність меншої кількості полонених.

«Зараз запущена дуже серйозна робота, в якій задіяні ті служби, які мають тут сприяти, щоб відбулося звільнення. До кінця року мають бути позитивні новини, сподіваємося», —додала Геращенко.

Раніше представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що серед 152 заручників на Донбасі є журналісти, волонтери, підлітки та 9 жінок.

18 листопада радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт, який бере участь в обмінному процесі, повідомив, що на сьогодні вважаються заручниками 158 українців. Встановлено місцеперебування 87 людей. 

23 листопада Медведчук заявив про обмін полонених на Донбасі до новорічних свят. Також про готовність до обміну полоненими заявили ватажок бойовиків «ДНР» Захарченко.

Останній обмін полоненими між Україною і так званими «республіками» відбувся майже рік тому.

Пов`язані новини