Протягом 2018 року в Україні зросла кількість туристів з країн Західної Європи, Індії та Китаю. Кількість туристів з деяких країн збільшилась на 50-70%.

Так, за даними Державної прикордонної служби, у 2018 році Україну відвідало на 68% більше туристів з Іспанії та на 47,3% більше туристів з Великої Британії. Також суттєво зріс туристичний потік з Індії — на 57,4%, Китай — на 38,8% та Японії — на 38,3%. Кількість туристів з не прикордонних країн навпаки за рік скоротилася.

«За даними українських мобільних операторів за 2018 рік зафіксовано 162,2 млн переміщень Україною абонентів мобільного зв’язку, з них 139,8 млн — українських і 22,3 млн — іноземних», — повідомляють у Мінекономіки.

Там зазначають, що загальні надходження держави від туристичної галузі зросли на понад 20% та наразі складають 4,2 мільярда гривень — це обсяги сплаченого туристичного збору (90,7 мільйона гривень) та податків на прибуток та інших податків компаній, що працюють у туристичній сфері.

«До найбільш популярних для відвідування іноземцями областей входить Закарпатська, Одеська та Харківська (набуває ролі центру ділового туризму) області. Українці найбільше відвідують Київську, Львівську, а також Полтавську, Черкаську та Дніпропетровську області», — додають у Мінекономіки.

Раніше в уряді змінили розмір туристичного збору. Тепер його розмір розраховується залежно від розміру мінімальної зарплати та може складати до 208 гривень.

Поділитись: