Кількість жертв пожежі у триповерховій будівлі аніме-студії «Kyoto Animation» (KyoAni) в Кіото зросла до 33 людей.

Як повідомляє NHK, пошукові роботи на місці завершені.

Раніше стало відомо пожежа виникла унаслідок підпалу. За інформацією очевидців, близько 11 ранку за місцевим часом невідомий їм чоловік розлив у приміщеннях горючу рідину і підпалив її із криками «Помріть!». Злочинця затримали завдяки співробітникам Kyoto Animation. Він теж отримав опіки обличчя та грудей під час пожежі, і йому потрібна госпіталізація. Поліція помістила його під варту. Повідомлялося, що він зізнався в підпалі. Слідство з'ясувало, що раніше вранці він купив каністру бензину на найближчій автозаправці.

Як мотив розглядається вороже ставлення підозрюваного до студії, оскільки він вірив, що «Kyoto Animation» краде у нього ідеї робіт. Президент Kyoto Animation Хідеакі Хатта заявив, що раніше компанія отримувала електронні листи із погрозами і побажаннями «здохнути».

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе приніс співчуття родичам загиблих і побажав постраждалим якнайшвидшого одужання.

Тег #PrayForKyoAni, з яким користувачі пишуть співчуття у зв'язку тим, що сталося, вийшов у світовий топ Твіттера.

Студія Sentai Filmworks почали збір коштів на допомогу постраждалим. За дев'ять годин 18534 людини перерахували в цілому 607 тисяч доларів пожертвувань.

Студія Kyoto Animation (KyoAni) була створена в 1981 році, в 1985 році студія стала акціонерним товариством з обмеженою відповідальністю, а в 1999 році студія стала корпорацією. Серед найбільш популярних її робіт — серіали Clannad, K-On! і «Меланхолія Харухі Судзумії».

Поділитись: