Постраждала від індонезійського цунамі Сіага (зліва), 43 років, плаче і обіймає свою сусідку, Хаджі Асну (справа), 55 років, коли вони зустрічаються в руїнах після цунамі, в селі Сумбер Джая, Панделанг, Бантен, Індонезія, 25 грудня 2018.
Фото:

EPA-EFE / ZULKIFLI

Кількість загиблих унаслідок цунамі в Індонезії зросла до 429. Рятувальники продовжують пошуки 154 людей, які вважаються зниклими безвісти у зоні стихійного лиха, однак пошуки та рятувальну операцію ускладнює проливний дощ.

Місцеві чиновники підтвердили, що внаслідок цунамі постраждало 1485 осіб, пошкоджено 882 будинки та 73 готелі й вілли. Також пошкоджено понад 430 човнів.

На пляжному курорті Танджунг Лесунг, де під час удару цунамі виступав поп-гурт Seventeen, загинули 106 відпочивальників, повідомив директор курорту Кунто Війойо.

«Були чоловіки, жінки і діти», — сказав він і додав, що сподівається, що влада розгляне питання про будівництво дамби в цьому районі, аби запобігти подальшим подібним лихам.

Автомобіль застряг серед сміття після того, як цунамі накрило Зондську протоку, в Танджунг Лесунг, Бантен, Індонезія, 25 грудня 2018 року. Цунамі вразило прибережні райони Зондської протоки 22 грудня.
Фото:

EPA-EFE / ADI WEDA

24 грудня повідомлялося, що в Індонезії загинули щонайменше 373 людини. Крім того стало відомо, що причиною цунамі в Індонезії стало виверження вулкану Кракатау.

За попередньою інформацією консульської служби Міністерства закордонних справ українці не постраждали внаслідок цунамі в Індонезії. Департамент консульської служби МЗС порадив українцям утриматися від поїздок до узбереж індонезійських провінцій Лампунг та Бантен, включно з популярними туристичними об’єктами вздовж берегової лінії міста Аньєр, через цунамі.

Востаннє потужне цунамі в Індонезії було у вересні — 28 вересня землетрус спричинив цунамі, яке обрушилося на індонезійський острів Сулавесі. Загинули понад 2 тисяч людей, 80 тисяч залишилися без даху над головою, близько 70 тисяч будинків повністю зруйновано. Сума збитків за оцінкою Національного агентства із запобігання стихійних лих Індонезії — щонайменше 911 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індонезійська стихія: як землетруси й цунамі нищать найбільшу острівну державу світу.

Поділитись: