У Чернігівській загальноосвітній школі №7, де на початку листопада зафіксували спалах вірусного гепатиту А, захворіла 41 людина, зокрема 30 дітей і 11 дорослих.

Про це повідомляє Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України.

Повідомляється, що госпіталізували 39 хворих. Водночас, 31 людина вже виписана зі стаціонару.

Наголошується, що хворим поставлено діагноз вірусний гепатит А середнього ступеня тяжкості, підтверджений лабораторно. У 35 хворих діагноз підтверджений імунологічно.

У лабораторному центрі підкреслили, що ситуація під контролем і що протиепідемічні заходи тривають.

Раніше повідомлялось, що у Чернігові внаслідок спалаху вірусного гепатиту А у школі №7 до лікарні потрапили 27 людей.

Нагадаємо, через ситуацію у чернігівській школі поліція розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 КК України («Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням»).

Гепатит А – захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки та рідко закінчується смертю. Гепатитом А можна заразитись через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. Захворювання найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу. Також вірус може передаватись при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.

Профілактика гепатиту А передбачає: дотримання правил гігієни (мити руки з милом перед приготуванням і вживанням їжі, після кожного відвідування туалету), споживання кип'яченої води, ретельне миття фруктів та овочів, відмову від самолікування.

Поділитись: