Ексрадник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон переконаний, що Північна Корея не відмовиться від ядерної зброї. Це була перша публічна заява Болтона після його нещодавнього звільнення.

Про це повідомляє телеканал CNN.

«За нинішніх обставин Кім Чен Ин ніколи не відмовиться від ядерної зброї добровільно», — сказав Болтон, додавши, що лідер КНДР «зробить усе можливе», аби підтримувати ядерну програму у своїй країні.

Коментуючи заяви президента США Дональда Трампа, який вважає відсутність ядерних і ракетних випробувань доказом дієвості його стратегії щодо денуклеаризації, Болтон заявив, що Північна Корея зупинила ці випробування, бо технологія вже існує.

Нагадаємо, Трамп звільнив Болтона з посади радника президента з національної безпеки 10 вересня. Він обіймав цю посаду з квітня 2018 року. Як пише The New York Times, у Болтона й Трампа розходилися поглядах на КНДР, Іран, Північну Корею та Афганістан. Джон Болтон підтримував вихід США з ядерної угоди з Іраном та виступав за продовження санкцій проти Росії.

Як відомо, переговори між США і КНДР з денуклеаризації Корейського півострова заморожені з лютого 2019 року після передчасного завершення другого саміту Трампа і Кіма у В'єтнамі.

Нагадаємо, перша зустріч президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина пройшла 12 червня 2018 року в Сінгапурі. Тоді лідери двох країн підписали спільний документ, у рамках якого КНДР взяла на себе зобов'язання по денуклеаризації у відповідь на надані США гарантії безпеки. 

На саміті лідерів Південної і Північної Кореї, що відбувся у вересні того ж року в Пхеньяні, КНДР зобов`язалася остаточно закрити випробувальний ракетний полігон Сохе і припинити експлуатацію розміщеної на ньому пускової установки.

Однак у 2019 році під час другої зустрічі Трампа з Кім Чен Ином у В`єтнамі сторонам не вдалося досягнути поступу на переговорах, оскільки представники КНДР вимагали від США пом’якшити санкції. Основна зустріч завершилась достроково, сторони не дійшли згоди.

На початку травня 2019 року у Південній Кореї заявили, що КНДР відновила ракетні випробування.

Поділитись: