На сінгапурському острові Сентоса відбулася зустріч Дональда Трампа та Кім Чен Ина. Це перша зустріч діючих лідерів країн в історії.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин під час перемовин не відповів на запитання, чи відмовиться його країна від ядерної зброї, проте Трамп заявив, що переговори з КНДР відбулися краще, ніж будь-хто міг очікувати.

Наприкінці зустрічі лідери США та КНДР заявили про підписання «дуже важливого та всеосяжного документу», не назвавши пунктів, включених у нього.

Кім Чен Ин прокоментував підписання «історичного документу»:

«Ми мали історичну зустріч та вирішили залишити минуле позаду і ми підписуємо істричний документ», — сказав північнокорейський лідер.

Згодом ВВС опублікувало 4 пункти договору:

1. Сполучені Штати та КНДР зобов'язуються встановити нові відносини між США та КНДР відповідно до бажання народів обох країн досягти миру та процвітання.

2. Сполучені Штати та КНДР об'єднають свої зусилля зі створення  тривалого та стабільного мирного режиму на Корейському півострові.

3. Знову підтверджуючи Декларацію Панмунджону від 27 квітня 2018 року, КНДР зобов'язується докласти зусиль для повної денуклеаризації (ядерне роззброєння, — ред.) Корейського півострова.

4. США і КНДР домовляються про те, щоб ідентифікувати і повернути в Америку останки американських військовополонених, які перебувають в КНДР з часів Корейської війни.

Трамп та Кім Чен Ин привітали одне одного, потиснувши руки. Пізніше вони перейшли до закритих переговорів, на яких були присутні лише їхні перекладачі.


Зустріч президента США Дональда Трампа (праворуч) із лідером Північної Кореї Кім Чен Ином на саміті у Сінгапурі, 12 червня 2018 року Фото: EPA-EFE/KEVIN LIM/THE STRAITS TIMES/SPH

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вони зустрілися: підсумки перемовин Трампа та Кім Чен Ина

До зустрічі країни готувалися кілька місяців. До складу делегації Кім Чен Ина входили міністр закордонних справ і заступник голови Центрального комітету партії. Раніше передбачалося, що на переговорах буде присутня сестра Ина Кім Е Чжон.

До складу делегації Трампа входили держсекретар Майк Помпео, радник з нацбезпеки Джон Болтон, начальник штабу Білого дому Джон Келлі і перекладач.

У столиці Японії спостерігають за зустріччю президента США Дональда Трампа і глави КНДР Кім Чен Ина у Сінгапурі, Токіо, 12 червня 2018 року Фото:EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Перемовини завершилися робочим ланчем. Трамп під час зйомок журналістами, жартуючи попросив сфотографувати їх з північнокорейським лідером так, щоб вони виглядали «стрункими та привабливими».

На початку травня президент США Дональд Трамп планував зустріч з главою Північної Кореї Кім Чен Ином у Сінгапурі 12 червня.

Згодом Трамп заявив, що що саміт з лідером Північної Кореї «може бути відкладений». 24 травня Трамп скасував зустріч з Кім Чен Ином, оскільки лідер КНДР продемонстрував у свої останніх заявах  «злобу і відкриту ворожнечу».

Водночас Кім Чен Ин заявив, що його зустріч з Трампом має відбутися.

1 червня Трамп підтвердив зустріч з Кім Чен Ином на саміті у Сінгапурі.

Напередодні саміту США пообіцяли «унікальні» гарантії КНДР за повне ядерне роззброєння.

Президент Дональд Трамп заявив, що він «обов’язково» запросить Кім Чен Ина до США, якщо їхні переговори на вищому рівні в Сінгапурі пройдуть добре.

5 червня у Білому домі заявили, що Трамп і Кім Чен Ин проведуть переговори на сінгапурському острові Сентоса. Як повідомлялося, організатори саміту не знають, хто заплатить за готель Кім Чен Ина.

У Держдепі зазначили, що США не оплачуватимуть номер в готелі Кім Чен Ину на саміті з Трампом у Сінгапурі.

США також відклали нові санкції проти КНДР.

Нагадаємо, лідер КНДР Кім Чен Ин прибув у Сінгапур 10 червня. Президент США Дональд Трамп прибув слідом за ним через кілька годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи зміниться світ після зустрічі Трампа й Кім Чен Ина?

Поділитись: