Американського кінопродюсера Харві Вайнштейна зобов'язали виплатити 19 млн доларів компенсації жінкам, які постраждали від його домагань.

Про це йдеться на сайті генпрокурорки Нью-Йорка Летиції Джеймс.

Постраждалі жінки подали колективний позов проти компанії The Weinstein Company LLC, Харві Вайнтшейна та його молодшого брата — продюсера Роба Вайнштейна у 2018 році.

Компенсацію розподілять між співробітницями кінопродюсера, яких Вайнштейн змушував до небажаних сексуальних контактів, домагався, змушував працювати без одягу, прибирати після статевого акту тощо.

Крім того, постраждалі жінки, як підписували угоди про нерозголошення про свою роботу, звільняються від цих зобов'язань та зможуть відкрито говорити про те, з чим стикалися.

Нагадаємо, американський кінопродюсер Харві Вайнштейн, якого десятки жінок звинуватили у сексуальних домаганнях, 11 березня отримав вирок Верховного суду Манхеттена — 23 роки позбавлення волі.

24 лютого суд присяжних визнав винним Вайнштейна у двох «найлегших» епізодах — у незаконних діях сексуального характеру та зґвалтуванні третього ступеня.

Хвиля звинувачень у сексуальних домаганнях почалася у США після публікації New York Times восени 2017 року про домагання з боку Харві Вайнштейна. Зокрема, його звинуватили акторки Анджеліна Джолі й Гвінет Пелтроу.

Згодом у сексуальних домаганнях також звинуватили акторів Кевіна СпейсіДастіна Хоффмана та стендап-коміка Луї Сі Кея.

Це стало початком світового руху #MeToo проти сексуальних домагань.

Поділитись: