Життя

Кінотеатр «Київ» продовжить працювати, його не планують закривати — КМДА

КМДА
Життя/Кінотеатр «Київ» продовжить працювати, його не планують закривати — КМДА
Зберегти
Вигляд
Повідомлення про закриття столичного кінотеатру «Київ» є домислами. Він продовжить працювати у тому ж форматі, що й нині. Про це заявила директорка департаменту культури Київської міської держадміністрації Діана Попова.

«Кінотеатр продовжить свою роботу у тому ж форматі, що і нині. Будь-які інші заяви — домисли, не більше. Фестивальний профіль у контексті меморандуму між КМДА та кінофестивалем «Молодість» так само буде ключовим. Ми не можемо собі дозволити навіть припустити, що робота кінотеатру може бути зупинена», — зазначила Попова.

Вона наголосила, що місто не може ставити під загрозу роботу кінотеатру через постійні звернення орендаря з проханням зменшити вартість оренди. До того ж такі звернення викликають сумніви щодо його платоспроможності.

У КМДА пропонують включити «Київ» до мережі «Київкінофільм», щоб не допустити схожих ситуацій у майбутньому.

Представники культурного центру «Кінотеатр Київ» обурені позицією місцевої влади, адже з переходом цілісного майнового комплексу до комунальної власності команда кінотеатру втратить можливість розвивати культурний центр.

Нагадаємо, 26 грудня голова Держкіно Пилип Іллєнко заявляв, що робота кінотеатру «Київ» під загрозою, оскільки йому не продовжили договір оренди. Термін дії договору оренди майнового комплексу кінотеатру спливає 4 січня 2019 року.

Будівля знаходиться у комунальній власності міста, а з 1999 року перебуває в користуванні товариства з обмеженою відповідальністю «Культурний центр «Кінотеатр «Київ».

Кінотеатр «Київ» відкрили у 1952 році — йому 66 років. З 2000 до 2002 кінотеатр реставрували. Нині він має три зали: «Червоний», «Синій» та «Сінематека».

У жовтні в Києві близько 100 людей вийшли під будівлю Київської міської держадміністрації із закликом зберегти кінотеатри «Україна» та «Кінопанорама».

Пов`язані новини