ENRU

Кіпр продавав паспорти ЄС заможним українцям та росіянам — The Guardian

Кіпр заробив мільярди на продажах європейських паспортів російським та українським олігархам, яких звинувачують у корупції.

Продаж європаспортів став так званою схемою «золотих віз», пише видання The Guardian.

Із 2013 року уряд Кіпру заробив понад 4 мільярди євро, надаючи громадянство дуже заможним людям, надаючи їм можливість жити і працювати в Європі в обмін на грошові вкладення.

Видання заявляє, що за цією схемою лише минулого року було випущено понад 400 паспортів.

Видання ознайомилося зі списком сотні осіб, які отримали кіпрське громадянство таким чином, проте конкретних прізвищ не називає, зазначаючи лише, що серед них є «відомі підприємці та особи зі значним політичним впливом», в тому числі і колишній депутат Держдуми РФ, а також засновники найбільшого комерційного банку України.

Запущена у 2013 році схема надання громадянства в обмін на інвестиції передбачає, що заявники вкладають 2 мільйони євро у власність або ж 2,5 мільйони євро у компанії чи державні облігації.

Варто зазначити, що до 2013 року громадянство Кіпру надавалося за рішенням міністрів, а в 2010 році таким чином кіпрський паспорт отримав брат президента Сирії Башара Асада, який з 2008 перебуває під санкціями ООН.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз братиме відбитки пальців у всіх негромадян при в'їзді.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram