Китай поскаржився в ООН на Маска через його супутники Starlink. Космічна станція КНР двічі майже зіткнулась із ними

Китай поскаржився до Управління з питань космічного простору ООН щодо супутників Starlink американського бізнесмена Ілона Маска, заявивши, що китайська орбітальна станція «Тяньгун» за рік два рази ледве не наштовхнулась на них та мусила міняти траєкторію.

Про це йдеться в ноті Постійного представництва Китаю при Організації Об’єднаних Націй від 3 грудня.

У Китаї заявляють, що інциденти трапилися 1 липня та 21 жовтня.

Там вказують, що через те, що супутники Starlink постійно маневрували за невідомою стратегією, Китаю важко було оцінити потенційні ризики їх зіткнення із космічною станцією. Тому китайська космічна станція мусила виконати маневр для ухилення.

Китай посилається на Договір про космос, який передбачає, що його держави-учасниці негайно інформують інші країни або Генерального секретаря ООН про будь-які явища, які вони виявлять у космічному просторі, що можуть становити небезпеку для життя або здоров'я космонавтів.

Та окрім офіційної ноти, Китай відреагував на інциденти критикою у соцмережах.

На китайській платформі Weibo з'явилися низка коментарів на адресу самого Ілона Маска та його проєкту. Зокрема, китайські користувачі соцмережі називали супутники Starlink «просто купою космічного сміття», «зброєю американців для космічної війни», «шахрайським проєктом» і «своєрідною монополією в космічних перегонах» тощо.

Що таке Starlink?

Starlink — це проєкт бізнесмена Ілона Маска зі створення глобальної мережі супутникового інтернету. Наразі SpaceX вивела на орбіту вже майже дві тисячі супутників, а загалом планує до 2027 року запустити в космос 42 тисячі.

Наприкінці січня 2021-го у компанії казали, що бета-версією їхнього інтернету користуються вже 10 тисяч клієнтів у США, Австралії, Новій Зеландії та частині Європи. Перші користувачі стверджували, що інтернет працює без перебоїв навіть за екстремальних погодних умов.

Окрім обслуговування (його вартість — 100 доларів), послуга передбачає також оплату обладнання, необхідного для під'єднання до мережі, яке коштує 499 доларів. Це термінал (невелика антена у формі тарілки) та маршрутизатор Wi-Fi.