Китай відзвітував про успішне приземлення експериментального космічного корабля

Китайське агентство пілотованих космічних польотів повідомило про успішне повернення на землю свого нового космічного корабля — його Китай планує використати для висадки своїх астронавтів на Місяць.
Зазначається, що апарат пробув на орбіті Землі два дні 19 годин, провів низку експериментів і приземлився на земну поверхню, при цьому кабіна пілотів залишилася неушкодженою, передає AFP.
Корабель запускали на ракеті-носії Long March 5B; у Китаї сподіваються, що зможуть використати її для висадки перших своїх космонавтів на Місяць. Наразі Пекін планує до 2022 року відправити їх на Міжнародну космічну станцію.
Нагадаємо, 5 травня Китай провів успішний запуск нового космічного корабля в межах своєї програми з побудови орбітальної космічної станції. На борту під час випробування людей не було; теоретично він може доправити шістьох космонавтів.
Китай із 2003 року активно розвиває власну космічну програму. На початку 2019 року Національне космічне агентство Китаю повідомило про успіх місії «Чанґ’е-4» — першу у світі посадку на темний бік Місяця (той, який не видно з поверхні Землі).
До 2030-х років Китай планує побудувати власну базу на південному полюсі супутника Землі.
КНР прагне налагодити співпрацю з іншими космічними агентствами в інших країнах, зазначає AP. Утім США відмовляються це робити з міркувань національної безпеки.
- Поділитися: