Глава КНР Сі Цзіньпін направив лідеру Північної Кореї Кім Чен Ину листа, в якому запропонував свою допомогу в боротьбі з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2. Водночас офіційний Пхеньян наразі не повідомив про жоден випадок інфікування на території країни.

У своєму листі Сі Цзіньпін подякував Кім Чен Ину за підтримку під час спалаху коронавірусу в Китаї та «висловив особисте занепокоєння станом пандемії та здоров’ям людей» у Північній Кореї, передає BBC.

Також китайський лідер заявив, що Пекін «готовий і надалі надавати допомогу в межах своїх можливостей для [КНДР] у боротьбі з COVID-19».

У Північній Кореї наразі офіційно не зареєстровано жодного випадку коронавірусу. Утім західні медіа та деякі експерти припускають, що вірус уже є в країні, просто інформацію про це не поширюють.

Водночас КНДР стала першою країною, яка після епідемії коронавірусу закрила кордони для в'їзду — ще в січні 2020 року, коли епідемія не переросла в пандемію.

Сам Кім Чен Ин у квітні тривалий час не з'являвся на публіці, пропустивши навіть день народження свого діда Кім Ір Сена. Через це виникли припущення, що він серйозно захворів чи навіть помер. Однак 2 травня північнокорейські ЗМІ показали свіжі кадри з Кім Чен Ином, де він мав здоровий вигляд.

Станом на ранок 9 травня у світі зафіксували 4 млн 14 тисяч 436 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. Серед них 1 млн 387 тисяч 230 людей одужали та 276 251 померли. Наразі інфікованими залишаються 2 млн 350 тисяч 955 людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: