Північна Корея в суботу, 21 березня, заявила, що президент США Дональд Трамп надіслав північнокорейському лідеру Кім Чен Ину листа, де начебто запропонував допомогу в боротьбі з епідемією коронавірусу й оцінив діяльність Пхеньяна в цьому напрямку. Білий дім поки не прокоментував ці заяви.

Як передає Reuters, північнокорейське інформагентство KCNA в суботу, 21 березня, повідомило про листа від Трампа до Кім Чен Ина.

У ньому американський президент начебто «висловив свій намір співпрацювати в боротьбі з епідемією (коронавірусу — ред.), заявивши, що був вражений заходами глави КНДР із захисту свого населення від загрози епідемії».

При цьому Пхеньян не уточнив, коли саме Трамп надіслав листа.

Білий дім не прокоментував Reuters цю заяву Північної Кореї.

Зазначимо, що в Північній Кореї станом на зараз офіційно не зафіксовано жодного випадку інфікування коронавірусом SARS-CoV-2.

Нагадаємо, Трамп і Кім Чен Ин особисто зустрічалися тричі.

  • 12 червня 2018 року Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса. Тоді президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеаризацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.
  • Друга зустріч відбулася в лютому 2019 року у в'єтнамській столиці Ханой, однак завершилася безрезультатно — за даними видання The Sunday Times, так сталося через відмову Пхеньяна закрити секретний завод зі збагачення урану під столицею КНДР, що було вимогою США.
  • Третя й остання зустріч лідерів США і Північної Кореї відбулася наприкінці червня 2019 року. Трамп став першим американським президентом, який ступив на так звану демілітаризовану зону між обома Кореями. У спільній заяві за результатами зустрічі Трамп і Кім Чен Ин підкреслювали свої «чудові відносини». Однак до жодних конкретних домовленостей вони так і не прийшли.

Зазначимо, що станом на ранок 21 березня у світі від початку спалаху пандемії коронавірусу SARS-CoV-2 інфікувались 275 тисяч 434 людини. Загалом померли 11 399 людей, 88 256 людей одужали.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: