Китай зобов’язав позбавити дітей «подвійного тиску» домашнього завдання й репетиторства. Навіщо?
Постійний комітет Національного народного конгресу Китаю 23 жовтня ухвалив закон, який зобов’язав місцеву владу і батьків зменшити навчальне навантаження на дітей, щоб ті мали достатньо часу на відпочинок і заняття спортом.
Про це повідомляє «Сіньхуа».
Зокрема місцева влада повинна буде «вжити заходів для зменшення тягаря надмірного домашнього завдання й репетиторства за межами школи». А батькам заборонять «надмірно навантажувати своїх дітей навчанням».
Також батьки учнів повинні «відігравати роль» у недопущенні, щоб діти «ставали залежні від інтернету» (що це таке, не уточнюється). Повний текст закону поки не оприлюднений, він набуде чинності з 1 січня 2022 року.
Як нагадує South China Morning Post, у Китаї батьки часто намагаються віддати дітей у приватні школи або до репетиторів. До цього заохочує сама система освіти, в якій іспити починаються вже в молодших класах, а вступний іспит — гаокао — може визначити майбутнє китайця.
Влада КНР, однак, із початку 2021 року проголосила, що надмірне навчання шкодить як батькам (фінансово), так і дітям — бо ті не мають достатньо часу на відпочинок. Зокрема в країні вже обмежили діяльність репетиторських організацій, заборонивши викладати іноземцям.
Ймовірно, послаблення навчального навантаження на дітей можна пояснити демографічною кризою в Китаї, повідомляє Reuters. За даними останнього перепису населення, його приріст був найнижчим за останні майже 60 років.
Раніше китайська влада вже оголосила про відмову від політики «одна сім'я — одна дитина». Можливо, зменшенням фінансового навантаження на батьків Компартія країни хоче заохотити їх народжувати більше дітей.
Крім того, як ми вже повідомляли, у Китаї намагаються запобігти залежності дітей від онлайн-ігор. Діти до 18 років можуть грати не більш як годину на день три дні на тиждень. На офіційні свята робитимуть винятки.
А в китайській версії TikTok (Douyin) заохочують неповнолітніх менше сидіти в інтернеті. У додатку запускають «молодіжний режим» — користувачі віком до 14 років зможуть користуватися додатком до 40 хвилин на день і не зможуть дивитись відео вночі.
- Поділитися: