Одна з найбільших компаній у світі, китайська CNBM, повідомила про призупинення інвестицій в об'єкти альтернативної енергетики України після низки рішень українських судів, які наклали арешт на її рахунки та намагалися конфіскувати сонячні панелі.

Про це повідомив заступник директора «дочки» CNBM в Україні Тянь Вей, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми готові та хочемо працювати й надалі в Україні, можливості компанії велетенські — у нас багато перспективних напрямків діяльності та величезні ресурси для реалізації проектів. Але поки ми остаточно не врегулюємо ситуації з нашими активами про подальші кроки говорити зарано», — повідомив Вей.

Зазначимо, що починаючи з 2015 року тривають судові процеси між «Актив-банком» та дочірньою компанією CNBM «Восход Солар». У грудні 2018 року Національна поліція України відкрила кримінальне провадження щодо «Восход Солар» та вимагала зупинити роботу однієї з електростанцій.

У квітні 2019 року CNBM змогла скасувати рішення Печерського суду про арешт сонячної електростанції у Миколаївській області на 53 мегавати. Наразі компанія намагається через суди зняти арешт зі своїх рахунків.

Загалом CNBM володіє 10 сонячними електростанціями в Україні. Їхня загальна потужність складає 267 мегаватів.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року Рада ухвалили зміни до Податкового кодексу, якими звільнила від податку на додану вартість імпорт трансформаторів та обладнання, яке використовується для будівництва сонячних та вітроелектростанцій. Відповідні норми діятимуть до 2022 року.

Раніше повідомлялось, що у разі, якщо темпи встановлення «зелених» електростанцій в Україні збережуться, то у 2020 році тарифи на електрику зростуть на 14%.

Поділитись: