Китайська вакцина проти COVID-19, яку хоче закупити Україна, ефективніша з більшим інтервалом між дозами — виробник

Вакцина проти COVID—19 китайської фармкомпанії Sinovac ефективна на майже 70% з більшим інтервалом між двома щепленнями. У попередньому бразильському дослідженні йшлося про 50% ефективності.

Про це заявила сама фармкомпанія, посилаючись на клінічні випробування в Бразилії, пише Reuters.

Їх провели на невеликій підгрупі пацієнтів, які отримували дві дози вакцини з більш тривалим інтервалом. За словами представника Sinovac, дози їхнього препарату CoronaVac або плацебо з інтервалом у три тижні отримали 1394 людей. Ефективність склала майже 70%.

Минулого тижня бразильські дослідники оголосили, що загальна ефективність вакцини склала 50,4% на основі результатів, отриманих від понад 9000 добровольців, більшість з яких отримували дози з інтервалом у 2 тижні.

У фармкомпанії кажуть, що невелика кількість учасників отримали друге щеплення із запізненням з різних причин, але не уточнили з яких.

Водночас представник Sinovac визнав, що надійність даних нового дослідження є гіршою, ніж результат у 50%. Останній заснований на комбінованих даних.

Зазначимо, що Sinovac ще не опублікував глобальні результати випробувань третьої фази досліджень. Водночас вакцина компанії проти COVID-19 уже схвалена для екстреного використання в декількох країнах, зокрема у Бразилії, Індонезії та Туреччині.

То Україна купуватиме китайську вакцину?

30 грудня українська влада оголосила про укладення угоди на постачання 1,9 млн доз вакцини SinoVac Biotech (CoronaVac). Вона випускається у шприці та зберігається за температури від +2 до +8 градусів, тобто її можна зберігати у звичайному холодильнику.

Україна вимагає, що ефективність препарату має бути не меншою за 70%. Проте нещодавно Бразильський інститут Бутантан, що проводив клінічні дослідження вакцини SinoVac, заявив, що ефективність препарату становить 50,38%. У МОЗ кажуть, що зачекають на офіційний звіт компанії-виробника.

Зазначимо, що поки це єдиний контракт, який Україна уклала на постачання вакцини. Якщо остаточна ефективність препарату дійсно виявиться меншою за 70%, тоді Україна залишається без вакцини, крім безкоштовних 16 млн доз у межах програми COVAX.