Китайські вчені заявили, що змогли перетворити промислові викиди на корм для тварин
Китайські науковці заявили, що розробили технологію, яка може перетворити промислові викиди на корм для тварин. А це дозволить Китаю зменшити свою залежність від імпорту сировини.
Про це повідомила державна китайська газета Science and Technology Daily, пише Time.
Технологія передбачає синтез промислових викидів, які містять вуглекислий газ та азот, монооксид вуглецю, у білки. Для цього використовують бактерію Clostridium autoethanogenum — за її допомогою також виробляють етанол.
Китай володіє найбільшим поголів'ям свиней у світі. Загалом у країні вирощують половину свиней усього світу. Однак через брак сільськогосподарських угідь Китай змушений закуповувати більшість сировини для корму з-за кордону: у Бразилії, Аргентини та США.
Країна є головним імпортером соєвих бобів, який подрібнюють, а потім роблять із нього корм, зазвичай для свиней. А зараз китайські вчені заявили, що змогли отримати синтетичний білок, який може зменшити необхідність імпорту та допоможе боротися з забрудненням повітря.
За підрахунками, Китай зможе виробляти 10 мільйонів тонн синтетичного білка, що еквівалентно 28 мільйонам тонн імпортованої сої.
Станом на 2019 рік Китай був відповідальний за 27% світових викидів парникових газів. Як пише Bloomberg, п'ять компаній у Китаї, що вирощують загалом 48,6 мільйона свиней, (лише десята частина усіх свиней країни) виробили 14 мільйонів тонн вуглекислого газу. Очікується, що кількість викидів лише збільшуватиметься.
- Поділитися: