Китайські вчені за два роки майже повністю знищили найнебезпечнішого комара в світі на двох островах в китайському місті Гуанчжоу.

Про це повідомляє Science Alert.

Цей вид комарів, відомий як азіатський тигр, є переносником небезпечних інфекційних захворювань, таких як вірусу Зіка і лихоманки Денге, які вражають мільйони людей у всьому світі. 

За останні чотири десятиліття цей комар поширився з Азії на інші континенти, крім Антарктиди.

Комбінуючи два існуючі методи боротьби з комарами, вчені скоротили популяції «азіатських тигрів» до 94% на двох річкових островах в Китаї. У деяких випадках не було знайдено жодного життєздатного яйця протягом 13 тижнів.

Двосторонній підхід включає дозу радіації, яка стерилізує комарів, і бактеріальний штам з роду Wolbachia, який запобігає розвитку яєць комарів.

Під час нового експерименту самок комарів стерилізували слабким випромінюванням, а самців заразили бактерією Wolbachia. Комах випустили на свободу під час пікових періодів розмноження в 2016 та 2017 років роках неподалік від міста Гуанчжоу.

Автори стверджують, що ті деякі комарі, які залишилися на острові, мігрували з-за меж району досліджень. І хоча це говорить про те, що регіон не буде довгий час вільний від комарів, але якщо ця методика може бути реалізована в більш широкому масштабі, це може створити місце, вільне від азіатських тигрових комарів і смертельних хвороб, які вони переносять.

Нагадаємо, міжнародна група вчених, які досліджували океан на судні Tara, зібрала зразки морської води в різних частинах Світового океану і виявила майже 200 тисяч видів морських вірусів.

Поділитись: