Після появи характерних симптомів мешканка Києва здала тест на коронавірус у приватну лабораторію, бо сімейна лікарка пропонувала їй почекати 7 днів.

Про це киянка Олена Нескородяна розповіла в ефірі hromadske.

Вона зазначила, що погано стала себе почувати 7 квітня, ввечері піднялась температура до 38 градусів, і додала: «Я група ризику, у мене діабет цукровий, перший тип, інсулінозалежний».

«Я температуру збила «Парацетамолом», зранку подзвонила сімейній лікарці, вона сказала пити «Гропринозин» і смоктати «Хлорофіліпт». Я випила, але температура трималася — від 37 до 38 вона їздила туди-сюди», — каже жінка.

Вона пояснила, що у розмові з сімейною лікаркою декілька разів наголосила на тому, що вона в групі ризику, але лікарка сказала: «Нічого, нічого, пийте».

«На наступний день до симптомів додались біль у м’язах та слабкість», — сказала жінка.

Олена каже, що знову зателефонувала лікарці й запропонувала зробити тест на коронавірус, але та відповіла, що не може проводити тест у перші 7 днів. «Ви мені у понеділок подзвоніть і будемо з вами щось думати», процитувала вона лікарку.

Побоюючись, що до понеділка можна вже «склеїти ласти», киянка звернулась до приватної клініки. Звідти приїхала лікарка, яка взяла мазок на ПЛР-тест.

«Сказали чекати від 3 до 7 днів, бо завантажена лабораторія. Лишається чекати і сивіти. А сьогодні мені дзвонить моя лікарка сімейна і каже: як ваше здоров’я? Кажу, що мені не кращає, але, слава богу, і не гіршає. Вона каже: я думаю, а може вам тест зробити? Я кажу: круто, але я вчора здала», — розповіла вона.

Олена поки чекає на результат тесту, але запевняє, що лікуватися зі своєю сімейною лікаркою точно вже не буде. 

Водночас сімейна лікарка Поліна Дудченко (вона не є лікаркою пані Олени) пояснила, чому бажання зробити тест на коронавірус якнайшвидше може мати погані наслідки. З іншого боку, вона підтвердила, що ПЛР-тест можна робити раніше, ніж через 7 днів після появи симптомів.

Також Дудченко пояснила, що ризик цукрового діабету означає хворіти гірше, ніж інші, а не більшу ймовірність захворіти, бо шанси захворіти на Covid-19 у людини з діабетом і без нього приблизно однакові.

«І дійсно, якщо у таких людей ми щось підозрюємо, до них ми ставимося більш уважно», — зауважила лікарка.

Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявляв, що наразі потреби у масовому тестуванні немає.

Але потім він відхрестився від слів про те, що Україні зараз не треба масове тестування.

Поділитись: