Вчора, 6 квітня, стало відомо, що у Києві померли 30-річний та 35-річний чоловіки. В одного була пневмонія, але коронавірус не підтвердився, в іншого — коронавірус був і він викликав ускладнення.

Про це повідомила hromadske директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.

Так, 30-річного чоловіка, який помер в Інституті серця, спершу госпіталізували до 4 лікарні в Києві з пневмонією. За словами Гінзбург, він був у важкому стані.

Його дружина Валерія писала, що чоловіка госпіталізували з підозрою на коронавірус.

«Його відразу розмістили в реанімацію. Залучили фахівців Інституту серця, тому що у них був мобільний апарат ЕКМО (штучні легені). Він був не транспортабельний», — розповіла директорка департаменту.

Гінсбург наголосила, що ПЛР-тест на коронавірус був негативний: у 4 лікарні та в Інституті серця.

«На жаль, люди помирають від пневмонії постгрипозної та пневмококової пневмонії. Ці пневмонії, як ускладнення від хвороб, які можна попередити вакцинуванням. Від цього помирають не лише літні люди», — додала чиновниця.

35-річний чоловік, який помер в Олександрівській лікарні, почав хворіти 11 березня.

«Лише 16 березня з приватної клініки його госпіталізували до 18 лікарні з діагнозом пневмонія. Враховуючи на позитивний експрес-тест на Covid-19 його перегоспіталізували до Олександрівської лікарні. Тоді у важкому стані його перевели на апарат штучної вентиляції легень і під'єднали до ЕКМО. Його стан був вкрай важкий», — пояснила очільниця департаменту.

Вона додала, що фахівці боролись за пацієнта два тижні. Чоловік помер із діагнозом двобічна пневмонія, гостре ураження нирок і токсичний гепатит.

«Супутніх хвороб не було. Це всі захворювання, як наслідки пневмонії, які викликав коронавірус», — наголосила Гінсбург.

На питання, чому молода людина так сильно захворіла і її не змогли врятувати, відповіла, що чоловік не своєчасно звернувся.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними МОЗ, станом на ранок 7 квітня в Україні зафіксували 1462 випадки інфікування коронавірусом, з них 45 людей померли, а 28 — вже одужали.

Станом на ранок 7 квітня у світі зареєстрували вже 1 347 235 випадків інфікування коронавірусом. З них 286 234 одужали, а 74 767 померли.

Поділитись: