Народна депутатка Ірина Верещук позує на фоні будівлі Верховної Ради
Фото:

Ірина Верещук/Facebook

«Слуга Народу» висунула Ірину Верещук на посаду міського голови багатомільйонного Києва. Вона вже мала досвід очолювати місцеве самоврядування — керувала Равою-Руською, десятитисячним містечком на кордоні з Польщею. На цій посаді Верещук прославилась тим, що після того, як у листопаді 2013 року Віктор Янукович відмовився від євроінтеграційного напряму, звернулася до Європарламенту, щоб там окремо між ЄС і Рава-Руською підписали Асоціацію

«То був піар. Усі прекрасно розуміли, що країну ділити не можна, бо є Конституція!»

«Це була дурість. Я не політик, але був на війні. І знаю, що такими висловами можна порвати країну. Наслідки могли бути такими, як на сході». 

Так реагують опитані нами жителі Рави-Руської на той вчинок Верещук, який у в 2013 році в західноукраїнських медіа висвітлювали мало не як подвиг.

Про її досягнення на посаді міської голови опитані нами два десятки випадкових перехожих або відмовилися говорити, або відгукувалися ще жорсткіше.

«Що могла, те продала». «Гроші взяла і втекла в Київ». «У мене землю забрала». «Що Київ чекає? Те саме що Раву — безлад, хаос, непорядок».

Певною мірою до такого ставлення до Верещук призвела інформаційна кампанія на тлі її протистояння з місцевою «Свободою», яка мала на цей час більшість у міськраді, де була в опозиції.

Результатом кампанії, наприклад, є і чутки, які розкаже кожен у Раві, що перемогу на виборах «мера» їй забезпечила «волохата рука в Києві» і якийсь «татечко». 

«Вони на мене, на одну жінку, накинулися всією партією! Вони йдуть по п’ять людей в село і починають нашіптувати — та її чоловіка ніхто не бачив, вона землю продала, вона забрала — це настільки примітивно»,скаржилась після чотирьох років роботи міським головою Верещук.

На той момент вона вирішила йти у Верховну Раду. 

У програмі кандидата зазначалося, що завдяки реформам Рава-Руську двічі визнавали найвпорядкованішим містом у Львівській області, і як депутатка ВР Верещук планує займатися законом «Про благоустрій територій». А ще обіцяла домогтися розширення зони Малого прикордонного руху до 50 кілометрів від кордону та збільшення терміну до 30 календарних днів безперервного перебування автомобілів з іноземною реєстрацією на території України.

Проте вибори вона програла тодішньому символу «Революції гідності» — Володимиру Парасюку. 

«Ну і що, що ти ремонтувала дахи, будувала дитячі та спортивні майданчики. От герой прийде і керуватиме! Та ніколи в житті. Нещасна та країна, якою керують герої! Нам не потрібні герої нам потрібні люди з досвідом, з якимось результатом своєї діяльності, нарешті з освітою», — заявляла Верещук.

А вже за кілька місяців після отримання депутатського мандату Парасюк приїде в Раву-Руську і на мітингу пообіцяє громаді, що посадить Верещук «у в'язницю» за земельні оборудки, а та у відповідь — подати в суд на Парасюка за наклеп. Проте позову проти Парасюка так і не було. Так само не мали результату його звернення до Генпрокуратури щодо земельних, на його думку, зловживань.

У період роботи Верещук міською головою Рави-Руської були ще декілька земельних скандалів і епопея через виділення землі під індивідуальне будівництво. Депутати звинувачували Верещук у тому, що в міськраді голосували за це з порушеннями. «Свободівці» звинувачували Верещук у тому, що вона лобіювала фірму родича для оформлення земельних ділянок, ще й за завищеними вдвічі тарифами, «протискувала» голосування про виділення ділянок «пакетом», що законодавчо заборонено, при тому, що велика кількість потенційних землевласників були немісцевими.

У відповідь Верещук казала, що «свободівці» на себе і на членів родин записали 35 ділянок. І нагадувала, що секретар Рава-Руської міської ради Любомир Кашуба, якого затримали 4 липня 2013 року під час спроби взяти хабар за вирішення земельного питання, був саме «свободівцем». 

«Із 4 липня у нашому місті почали відбуватися дивні речі. По-перше, у нас почались масові підпали автомобілів, гаражів, господарських будівель… Потім почали розкидати листівки, де мене поливають брудом і закликають людей брати вила і повалити владу», — казала Верещук.

Урешті в лютому 2015 року вона написала заяву про відставку. Пояснила, що «втомилась від постійного тиску та безпідставних звинувачень від псевдопатріотів».  Після неї місто очолив Микола Зінько — «свободівець» і ветеран АТО, який має шанси переобратися і на поточних місцевих виборах.

Більше дивіться в нашому спеціальному репортажі із Рави-Руської.

Поділитись: