Київська міська рада не поновила договір оренди ділянки площею 0,25 гектара по вул. Олеся Гончара, 17-23 з ТОВ «Інвестиційно-будівельною групою», яка зводила житловий комплекс неподалік Софії Київської.

Про це передають «Наші гроші».

Після ухваленого рішення Київради Департамент земельних ресурсів обов’язково має до 20 листопада надіслати компанії-забудовнику лист з інформацією про те, що договір оренди не поновлюватимуть.

«Інвестиційно-будівельна група» зводила ЖК Fresco Sofia заввишки понад 35 метрів у буферній зоні Софії Київської.

«У зв’язку із цією забудовою міжнародні інституції поставили питання про виключення Софії Київської з переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», — йдеться у повідомленні.

Висотність будівлі не відповідає історичній забудові навколо, а саме будівництво сприяє підняттю ґрунтових вод, що загрожує пам’яткам, які розташовані поблизу.

У 2016 році Київрада створила тимчасову контрольну комісію, яка повинна була перевірити режим використання ділянки, дотримання законодавства при будівництві, а також дослідити шляхи врегулювання ситуації. Після цього Київрада звернулася до забудовника з вимогою демонтувати поверхи, щоб висота будівлі не перевищувала 25 метрів, але компанія цього не зробила.

Поділитись: