Київська влада розглядає варіант подовження гілки метрополітену до військового меморіального кладовища

Київська влада не виключає варіант подовження червоної гілки Київського метрополітену до Биківні, де буде розташоване Національне військове меморіальне кладовище. Але це станеться лише за наявності коштів.

Про це заявив заступник голова КМДА Петро Пантелеєв під час засідання Київської міської ради.

За його словами, є кілька варіантів транспортного сполучення кладовища з рештою міста. Першочергово обговорюють створення окремого автобусного маршруту.

«Завдання ставиться більше: проговорюється аж до подовження лінії метрополітену. Але це за умов наявного фінансування. Поки що ми говоримо, що від станції "Лісова", де буде приведена до ладу певна інфраструктура, буде рухатися шатл», — сказав Пантелеєв.

Про кладовище

Першу чергу Національного військового меморіального кладовища планують відкрити наприкінці осені. Воно буде розташоване в Биківні, що є місцевістю столиці.

Архітектурний комплекс включатиме військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди для організації почесних поховань тих загиблих, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Будівництво, утримання та охорона території кладовища відбуватимуться коштом держбюджету. Також державним коштом покриватимуться витрати на поховання. У проєкті держбюджету на 2023 рік на будівництво й утримання Національного військового меморіального кладовища передбачено майже 65 мільйонів гривень.

Зазначимо, що в Биківнянському лісі вже є створений Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили». На його території поховані жертви радянських репресій.

Президента Володимира Зеленського також закликають створити Національний Пантеон Героїв України на території парку Аскольдова Могила в Києві. Відповідна петиція зібрала необхідні 25 тисяч голосів, і тепер Зеленський має на неї відповісти.

Авторка петиції — військова ЗСУ, керівниця медичної служби «УЛЬФ» і дівчина загиблого Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі») Аліна Михайлова.