Державний готель «Дніпро» у Києві 15 липня на аукціоні приватизували за 1,1 мільярда гривень при стартовій ціні у 81 мільйон гривень.

Про це повідомили у Фонді держмайна. 

Так, за готель погодилися віддати 1 мільярд 111 мільйонів грн. В аукціоні загалом взяли участь 29 підприємців.

Ставка, яка виграла, перевищила початкову ціну у майже 14 разів. 

Раніше голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко пояснив, що після завершення аукціону переможець буде зобов'язаний пройти перевірку на «добродіяння» коштів, після чого з ним підпишуть договір.

Інвестор має 30 днів, щоб перерахувати гроші, в іншому випадку почнуть нараховувати пеню, а після двох місяців результати скасують.

Приватизацію готелю «Дніпро» вже привітав президент Володимир Зеленський.

«Переможцю торгів — новому власнику готелю «Дніпро» — бажаю, щоб ця чудова будівля в центрі Києва виправдала його інвестиції, принесла прибуток і стала справжньою окрасою нашої столиці та бажаною локацією для її гостей», — написав він.

Президент зазначив, що всі отримані гроші скерують до держбюджету.

«Таким чином уже було проведено майже вісім тисяч аукціонів та продано майна, що належало державі, органам місцевої влади та Фонду гарантування вкладів, на загальну суму близько 2,7 млрд грн. Це ще один приклад того, як діджиталізація та відкритість приносять користь державі та долають корупцію. Очікую, що найближчим часом так само успішно будуть приватизовані інші об’єкти, що належали ДУС», — йдеться у повідомленні.

15 червня готель «Дніпро» у центрі Києва виставили на аукціон.

Розташований готель на Хрещатику поруч з головною площею — Майданом Незалежності. Поблизу — урядовий квартал та основні культурно-історичні пам’ятки Києва.

Новий власник отримає будівлю готелю загальною площею 12 829 м², яка складається з 12 наземних та одного технічного поверхів, бельетажу і підвалу.

Крім того, перед готелем розташований гостьовий паркінг на 56 паркомісць — земельна ділянка належить акціонерному товариству «Дніпро» на праві постійного користування.

У розпорядженні гостей 186 номерів різних типів, ресторани, бари, SPA-центр і декілька конференц-залів. Також у кімнаті даних будуть доступні аудит фінансової звітності за 2019 рік, техніко-економічне обґрунтування проєкту, юридичний і технічний аналізи.

Фонд держмайна раніше анонсував аукціон з продажу готелю «Дніпро» на весну 2020 року. Стартова ціна готелю мала скласти близько 10 мільйонів доларів. Компанія, яка приватизує готель, зможе взяти участь в інвестиційній програмі держави та не платити податки з прибутку протягом 5 років.

Раніше Кабмін затвердив перелік стратегічних держпідприємств, які не підлягають приватизації.

Поділитись: