Андрій Вавриш, колишній чиновник Київської міської державної адміністрації та нинішній бізнесмен-забудовник, співвласник девелоперської компанії Saga Developmen прокоментував результати журналістських розслідувань про незаконну забудову Києва.

За даними журналістів-розслідувачів проєкту Bihus.info, перебуваючи на посаді в КМДА, Вавриш фактично видав своїй же компанії дозволи на забудову Рибальського півострову. Йдеться про договір на розроблення детального плану території півострова, підписаний наприкінці липня 2015 року. Саме цей детальний план, як стверджують журналісти, уможливив будівництво житлового комплексу «Рибальський».

«У 2015-му, через два тижні після того як мер Києва Віталій Кличко порадив Вавришу «писати заяву про звільнення» з Департаменту містобудування та архітектури КМДА, той підписав договір на розробку ДПТ Рибальського від мерії. Виконавцем розробки стало ТОВ «Терра Проджект», яка нині тісно співпрацює з Saga, а інвестором розробки — ТОВ «Міжрегіональний центр технічної інвентаризації», яким на той момент керував Дмитро Овсій — юрист і представник самого Андрія Вавриша в судах. Також Овсій є співвласником низки компаній в партнерстві з панамською корпорацією «Тревор Бізнес С.А.». Вона ж нині виступає власником Saga Development», — йдеться у розслідуванні.

У бліц-інтерв’ю hromadske Вавриш запевняє, що не вчиняв жодних правопорушень, які могли б стосуватися забудови на Рибальському.

«Ба більше, суди від першої інстанції до найвищої палати Верховного суду розглядали це у відкритому режимі, ухвалювали рішення. Я в принципі не розумію, про що йдеться», — сказав Вавриш.

Розроблений детальний план території Рибальського і справді був предметом розгляду в судах через нібито невідповідність Генплану Києва і відсутність громадських слухань з цього питання. Однак Верховний суд визнав забудову півострова законною. 

«Детальний план території — це план її перспективного розвитку. Ба більше, його розробляє проєктна організація, яку для цього наймає місто. Єдине, в чому я можу бути послідовним, це те, що я дуже люблю Поділ. Це старовинна частина міста. Я до неї не байдужий і я переживаю за те, що з нею буде. Працюючи над можливими варіантами розвитку цієї території, я в неї закохався і був щасливий брати участь у її розбудові», — сказав Вавриш.

«До розпоряджання власністю міська адміністрація стосунку не має. Ми замовляли детальний план території. Але коли над нею працювали, мені здалося цікавим продовжити цю справу вже по інший бік паркану — як девелопер», — додав він.

«Скільки б ви не шукали, ніколи не знайдете, де у своїй діяльності я йшов у розріз інтересам міста. Ми можемо говорити про те, що я міг десь помилятися, міг не помилятися. Тому що насправді помиляється той, хто щось робить... Але ви не знайдете ніколи, де я займався якимись речами, які заважали розвитку міста», — підсумував забудовник.

Поділитись: