Кличка запросили на засідання РНБО на тлі обшуків у КМДА, але він не прийшов. ОП: «київська влада далека від реальності»

Міський голова Києва Віталій Кличко
Міський голова Києва Віталій КличкоВіталій Кличко / Facebook

Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що йому зателефонували з Офісу президента і запросили на засідання Ради національної безпеки й оборони, яке відбудеться 20 серпня.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Telegram.

Очільник столиці зазначив, що його запросили лише за дві з половиною години до початку засідання. Через це прийняти пропозицію Кличко не зможе.

«Бо після перевірки робіт на Подільсько-Воскресенському мостовому переході вже поїхав в робочу поїздку в справах Асоціації міст України на Чернігівщину», — пояснив Кличко.

Доповнено: Як пише «Бабель» з посиланням на джерело з оточення мера Києва, на засіданні РНБО не планують обговорювати звільнення Кличка з посади глави КМДА.

За інформацією джерела, президент Зеленський хоче заслухати звіт Кличка щодо стану питної води у Києві та ситуації зі станціями аерації. Повідомляється, що через відмову Кличка на засідання замість нього має прийти заступник — Микола Поворозник.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі «Суспільному» назвав поїздку Кличка «дрібним піар-завданням», яке свідчить, «наскільки міська влада в Києві далека від реальності».

«Глава КМДА і так повинен бути сьогодні в Києві, де будівельні рейдери розгромили черговий об'єкт історичної спадщини», — заявив Подоляк.

Обшуки у міськвлади Києва

Запрошення Кличка на засідання РНБО відбулося на тлі обшуків та підозр в управліннях Київської міської державної адміністрації, які почалися ще навесні 2021 року. Так, 12 травня правоохоронці завітали з обшуками до комунальних підприємств, які належать до сфери управління КМДА («Київавтодор», «Київзеленбуд», «Київміськсвітло») та їхніх підрядників.

Після них повідомили про підозри службовцям КМДА (чинним та колишнім). Зокрема, їх отримали працівники Департаменту соцполітики Київської міської держадміністрації ㅡ їм закидають заволодіння бюджетними коштами сумою 13,5 млн гривень.

Крім того, 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками в офісні приміщення підприємств «Київський метрополітен» та «Київпастранс» щодо можливої несплати податків і привласнення бюджетних коштів.

2 червня правоохоронці проводили обшуки в офісі «Головного інформаційно-обчислювального центру» (ГІОЦ) (це комунальне підприємство Києва). Його підозрюють у сприянні приватній компанії в несплаті податків.

8 липня правоохоронці влаштували обшуки в будівлях Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та в «Київавтодорі». А 16 липня з обшуками прийшли у «Київводфонд» ㅡ комунальне підприємство підозрюють у розкраданні 7 мільйонів гривень.

Того ж дня в Офісі Генпрокурора заявили, що правоохоронці викрили схему з паркуваннями, до якої були залучені службовці КМДА — їм уже повідомили про підозри. За даними слідства, машини забирали зі столичних вулиць безпідставно, а власники автомобілів могли забрати транспорт лише після оплати «штрафів», сума яких удвічі перевищувала офіційну.

Яка реакція?

Кличко раніше назвав такі дії тиском на місцеву владу. За його словами, прокуратура й податківці «буквально кошмарять столичну владу». А в інтерв’ю «Радіо Свобода» він заявляв, що серію обшуків на комунальних підприємствах столиці й у приміщеннях органів столичної влади пов'язує з Офісом президента.

Тиском на столичну владу Кличко назвав і справу про нібито схему із паркуванням. Він вважає, що так його хочуть дискредитувати, щоб посунути з посади очільника КМДА.

Водночас Зеленський 20 травня заявляв, що Кличко постійно приходить в Офіс президента й записується на прийоми до нього, хоча президент не може займатися лише питаннями столиці.

Президент також прокоментував масові обшуки в КМДА й на комунальних підприємствах столиці. Зеленський каже, що він із ними не пов'язаний, а сам Кличко «публічно неправильно себе поводить».