Компанія Bolt без погодження з містом розмістила пункти прокату електросамокатів у столиці, а рух цього виду транспорту не врегульований чинним законодавством України.

Про це заявив міський голова столиці Віталій Кличко.

Кличко наголосив, що до КМДА надійшли пропозиції на проведення інвестиційного конкурсу на розміщення пунктів прокату електросамокатів — за принципом велопрокату. І такий конкурс проведуть, але лише після того, як зміниться законодавство України про дорожній рух.

Мер додав, що місто не може дозволити компанії надавати такий вид послуг. Він закликав Bolt прибрати несанкціоновано встановлені пункти прокату і дотримуватися чинного законодавства.

Якщо ж компанія не послухається, міські служби просто приберуть самовільно розміщені пункти з електросамокатами.

«Прикладом цивілізованої співпраці з містом і надання послуг у законний спосіб є робота пунктів велопрокату, що вже два роки успішно працюють в столиці й розширюють мережу», — додав він. 

Напередодні, 7 серпня, сервіс таксі Bolt анонсував, що запускає у Києві прокат електросамокатів. Це перший подібний сервіс в Україні. Вартість розблокування електросамокату — 29 грн, а хвилина поїздки — 4,90 грн. Орендувати самокат на весь день можна за спеціальною ціною — 600 грн.

Що там в українському законодавстві

На відміну від велосипедистів, права та обов'язки тих, хто їздить по місту на електросамокатах чи гіробордах, не захищені законом. З правової точки зору, вони не є учасниками дорожнього руху, попри те, що деякі з подібних пристроїв розвивають швидкість у понад 50 км на годину.

Зараз у Верховній Раді зареєстровані два проєкти закону, які покликані легалізувати користувачів легкого електротранспорту в Україні: один — від фракції «Голос», інший — альтернативний від «Слуги Народу». Однак зараз парламент на канікулах, і ухвалити такий закон можуть не раніше вересня або у випадку позачергового засідання.

Поділитись: