Цьогоріч Кліматична конференція ООН відбудеться в іспанській столиці Мадрид через масові протести в Чилі.

Про це передає Reuters.

Конференція пройде з 2 до 13 грудня.

Представник Рамкової конвенції ООН про зміни клімату Олександр Саєр заявив, що уряд Іспанії допоможе прискорити видачу віз та створить агентство, яке допоможе організувати поїздки та розміщення близько 25 000 учасників конференції.

Уряд Чилі оголосив 30 жовтня, що не буде проводити Кліматичну конференцію у грудні та саміт Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в листопаді через масові протести в країні.

Протести почалися після рішення влади підвищити ціну на проїзд в метро в Сантьяго, столиці Чилі. Однак це було радше приводом, аніж причиною початку демонстрацій, адже президент скасував рішення про підвищення цін на проїзд у метро, а протести не припинилися і поширилися по інших містах країни.

Тепер основні вимоги, які висувають мітингувальники, — це проведення економічних реформ та відставка президента Себастьяна Піньєра.

Шведська екоактивістка Грета Тунберг, яка перетнула Атлантичний океан на яхті, заявила, що вона опинилася не на тій стороні океану через зміну місця проведення конференції.

«Виявляється, я подорожувала по всьому світу, неправильним шляхом. Тепер мені потрібно знайти спосіб перетнути Атлантику в листопаді... Я буду дуже вдячна, якщо хтось допоміг би мені знайти транспорт», — написала активістка у Twitter.

Поділитись: