Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував заяви кандидатки у президенти РФ Ксенії Собчак про наміри відвідати анексований Крим.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував заяви кандидатки у президенти РФ Ксенії Собчак про наміри відвідати анексований Крим.

Про це він написав у Twitter.

«Дотримуватися українського законодавства для в’їзду в окупований Крим — це, звісно, позитив. Але законний в’їзд для ведення нелегітимної кампанії до нелегітимних виборів на окупованій території — це точно шизофренія. Звичайно, політична», — вважає Клімкін.

«А щоб поспілкуватися з кримськими татарами, треба приїхати до Києва та зустрітися з Меджлісом, який визнаний в усьому світі та заборонений в окупованому Криму», — наголосив він.

Міністр також висловив сподівання, що «пані Собчак на стороні цивілізованого світу».

Раніше кандидатка в президенти РФ Ксенія Собчак заявила, що звернулася до посольства України за дозволом на поїздку в Крим. «Я направила листа до посольства України. Якщо я поїду в Крим, то тільки через Україну. Якщо я отримаю дозвіл на цей в'їзд, я поїду туди», — сказала Собчак.

Водночас у посольстві України не підтверджують звернення Собчак щодо відвідування Криму.

18 жовтня Ксенія Собчак оголосила про намір брати участь у виборах президента Росії. 

Собчак, яка заявила про бажання балотуватися на пост президента Росії, зазначила, що анексію Криму не визнала жодна світова держава і навіть «Сбербанк Росії». 

Так вона відреагувала на заяву депутатки Держдуми від «Єдиної Росії» Наталії Поклонської, яка назвала слова телеведучої Собчак про те, що Крим є українською територією, «неповагою до людей і власної батьківщини».

Поділитись: